HaberlerSamsun haberUğur Okulları, Litvanya ziyaretini tamamladı

Uğur Okulları, Litvanya ziyaretini tamamladı

Uğur Okulları, Litvanya ziyaretini tamamladı

Öğrencilerini global standartlarda yenilikçi eğitim anlayışıyla yetiştiren Uğur Okulları, uluslararası çalışmalarına bir yenisini daha ekledi

Samsun Uğur Okulları Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, kişisel becerilerinin gelişimini hedefleyen ERASMUS+Programı ile Litvanya’ya gitti. 2 AB projesini hayata geçiren Samsun Uğur Okulları projelerden ilki olan “Gelecek Kariyerine Hazırlık” projesi kapsamında Litvanya ziyaretini tamamladı.

Uğur Okulları, Litvanya ziyaretini tamamladı

TARİHİ MEKANLARI GEZDİLER

6 öğrenci, öğretmen ve yöneticiler başkent Vilnius’u ziyaret etti. Kretinga şehrine geçen öğrenci ve öğretmenler, buradaki okullarda incelemelerde bulunurken farklı sistemleri, farklı kültürleri, farklı okulları deneyimlemiş oldu. Aynı zamanda Litvanya’nın tarihi ve kültürel mekanlarını da gezme imkanı buldular. Projede yer alan öğrenciler okullarını, Samsun’u ve Türkiye’yi hazırladıkları sunumlarla tanıtma imkanı buldular.

Uğur Okulları, Litvanya ziyaretini tamamladı

BU ÇALIŞMALARA ÖNEM VERİYORUZ

Samsun Uğur Okulları Canik Kampüsü Müdürü Seher Kulein, “Bu projede, 11. sınıf dil sınıfı öğrencileri yer aldı. Öğrencilerimizin hem yabancı dillerine katkıda bulunan hem de öğrencilerin kişisel gelişimlerini destekleyen bir çalışma gerçekleştirilmiş oldu. Biz kurum olarak bu ve benzeri projelerle öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak, değişik kültürleri tanımalarını sağlamak, geleneksel toplum yaşantılarını tanımalarına yardımcı olmak gibi amaçlarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.
Samsun Uğur Okulları, diğer bir ERASMUS projesi olan “Akıllı Çağ için Akıllı Okullar” projesiyle birlikte toplam 8 ülkeyi öğrenci ve öğretmenleriyle birlikte ziyaret edip, tanıma imkanı bulacak.

İLGİLİ HABERLER

Online Bordro Programı Nedir?
Tüp Bebek İle İlgili Kimsenin Söylemeyeceği Gerçekler
Yumurtalık yetmezliğinde yeni bir yöntem
Samsun'da mutlu eden yardım
Medicana'dan sınav kaygısı seminerleri


SIRADAKİ HABER