HaberlerAtakum'da 3 proje birden hizmete açıldı

Atakum'da 3 proje birden hizmete açıldı

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yapımı tamamlanan 3 projenin açılışını, toplu açılış töreni ile gerçekleştirdi

Atakum'da 3 proje birden hizmete açıldı

İşitme Engelliler için planlanan Duyum Kafe Park, Otizmli gençlerin istihdama kazandırılıp sosyal hayat içerisindeki yerlerini almalarına katkı sağlayacak olan Otizm Kafe Park ve kuş yetiştirmeye gönül vermiş hayvan severlerin bir arada bulunabileceği Güvercin Kafe Park projelerinin açılışı yapıldı. Duyum Kafe’den düzenlenen toplu açılış törenine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu, İller Bankası Bölge Müdürü Osman Nuri Başaran, eski AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Kurt, eski AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, eski Milli Futbolcu Tanju Çolak ile çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

DUYUM KAFE BÖLGEDE İLK

 Atakum ilçesindeki işitme engellilerin sportif ve kültürel faaliyetler içerisinde bulunarak, hem sosyal hayat içerisinde yer almaları hem de istihdama kazandırılmaları için önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İşitme engelli kardeşlerimizle hep birlikte olduk. İlçemizde, işitme engellilere yönelik bir spor kulübü olması için girişimlerde bulunduk ve Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübünü ilçemize kazandırdık. Şimdi de bir diğer önemli projemiz olan Duyum Kafe’yi tamamlayarak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz. Sportif faaliyetler, kültürel etkinlikler ve istihdam odaklı eğitimlerin düzenleneceği Duyum Kafe, bölgedeki işitme engelli gençlerimizin buluşma noktası olacak” dedi. Samsun’da yaşayan otizmli gençlerin, aileleriyle birlikte vakit geçirebileceği bir tesisin ciddi bir ihtiyaç olduğunu kaydeden Başkan Taşçı, “Bu ihtiyaçtan hareketle Otizm Kafe Park projesini hayata geçirdik” diye konuştu.

ŞAHİN’DEN TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Başkan Taşçı’ya teşekkür ederek, “Özellikle dezavantajlı gruplara yönelik çok sayıda başarılı çalışmaya imza atan Başkan Taşçı’ya hem şahsım hem de tüm Atakumlular adına teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bugün hizmete açılan yeni üç sosyal proje, alanlarında faydalı olacaktır” dedi.SIRADAKİ HABER