Engin Altay hakkında flaş soruşturma kararı

Engin Altay hakkında flaş soruşturma kararı

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay hakkında bir televizyon programındaki sözlerinden dolayı soruşturma başlatıldı.

 CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay hakkında katlıdığı bir televizyon programındaki sözlerinden dolayı soruşturma başlatıldı.

Altay, dün Karadeniz TV’de yayımlanan “Siyaset Gündemi” isimli programda "31 Mart’ta bütün yaşananlar yani siyasi tablo ortada ama bunun üzerine aklıyla alay edildiğini düşünen vatandaşlarımız Erdoğan’dan ve Bahçeli’den, bay dumur ve bay kamburdan hücrede bunun hesabını soracaktır...” ifadelerini kullandığı gerçekçesiyle. Bu ifadeler üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Altay hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret, Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ve tehdit suçları"dan soruşturma başlatıldığını duyurdu.,

Konuşmanın tamamı ise şu şekilde:

“O kararsızların yüzde 80'i, kesinlikle 'Cumhur İttifakı' diye adlandırılan kambur ittifakının adaylarına oy vermeyecekler. Başka partilere de verebilirler, Saadet'i var bunun, Vatan Partisi var, Millet İttifakı falan... Ama millet bir korku iklimi içerisinde. Çok korkutursanız ne yapar, hücreye girince kimse görmüyor; bir Allah bir kendisi basacak (mühür vurma hareketi yapıyor); intikamını öyle alacak. 31 Mart'ta, yani siyasi tablo ortada. Ama bunun üzerine aklıyla alay edildiğini düşünen vatandaşlarımız Erdoğan'dan ve Bahçeli'den, bay dumur ve bay kamburdan hücrede bunun hesabını soracak, benim aklımla alay etme, diyecek.”