Cemil Deveci: 'Samsun'da betonlaşmaya izin yok'

Cemil Deveci: 'Samsun'da betonlaşmaya izin yok'

Millet İttifakı CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, 'Sözde şehirleşme için rant hırsına, büyüme adına betonlaşmaya izin vermeyeceğiz' dedi

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, seçim çalışmalarına devam ediyor. Aktif istihdam ve ‘her şeyiyle yaşanabilir bir Atakum' vurgusu yapan Deveci, bunun için gece gündüz demeden çalışacaklarını ifade etti.

Cemil Deveci: 'Samsun'da betonlaşmaya izin yok'

ATAKUM, NEFES ALACAK

Vatandaşlara, 1 Nisan'dan sonra gelişen ve modernleşen bir Atakum sözü veren Deveci, "Atakum'da bugüne kadar rant için yeşili neredeyse bitirme noktasına getirenler, dönüp bir yaptıklarına baksınlar. Atakum nefes alamıyor. İnsanların gönül rahatlığı ile ailecek gidebilecekleri parklar ve yeşil alanlar ile Atakum'a nefes aldıracağız. Sözde şehirleşme için rant hırsına, büyüme adına betonlaşmaya izin vermeyeceğiz. Atakum, hem coğrafyası ile hem de insanı ile benzersiz bir kent. Bu kentin daha fazla potansiyelini harcamasına izin vermeyeceğiz. Atakum'da yeşil ile maviyi eskiden olduğu gibi barıştıracağız” şeklinde konuştu.

Cemil Deveci: 'Samsun'da betonlaşmaya izin yok'

İSTİHDAM ALANI YARATACAĞIZ

Atakum Belediyesini almaları halinde kadınlara eşit iş istihdam alanı ve gelir eşitliği sözü veren Deveci, “Kadınlarımız toplum içerisinde, çok kritik noktalarda bilgi, birikim ve uzmanlıklarıyla hayatımıza dokunan mesleklerde çalışıyor. Ama gelir dağılımı anlamında ortaya koydukları performansın karşılığını alamıyorlar. Böyle çağdışı bir şey kabul edilemez. Kadınlarımız, emeklerinin karşılıklarını alacak. Buna belediye olarak zemin hazırlayacağız. Kadınlarımıza gerekli iş alanını, belediye vasıtasıyla açarak, Atakum'un elde ettiği tüm başarılarına kadınların da ortak olmasını sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

VİCDAN SAHİBİ BİR İNSANIM

Atakum Belediyesinin kazanılması sonucunda herkesi yönetime ortak edeceklerinin altını çizen Deveci, "Gittiğim her yerde Atakum Belediyesinin eli Atakumlu’nun üzerinde olacak diyorum. Ben vicdan sahibi bir insanım. Benim yönettiğim kentte bir vatandaş ağlarken ben nasıl rahat uyuyabilirim? Ben bunu yapamam. Her probleme gücüm yetmeyebilir ya da yetişemeyebilirim, ama derdi sıkıntısı olan vatandaş belediyeye gelecek; derdi sıkıntısı neyse anlatabilecek. Ben yoksam belediyedeki sorumlu personel bu vatandaşı dinleyecek ve gereğini yapacak. Sosyal belediyecilik anlayışı, sosyal demokrat geleneği bunu gerektirir" şeklinde konuştu.