HaberlerSamsun haberErbil Karakoç, 'Demokrasi zaferi'

Erbil Karakoç, 'Demokrasi zaferi'

Erbil Karakoç, 'Demokrasi zaferi' - Samsun haber

Yapı-Yol Sen Samsun Şube Başkanı Erbil Karakoç, 31 Mart seçimlerinin Türkiye demokrasi tarihine birçok yenilik getirdiğini ifade ederek, 'Her şeye rağmen demokrasinin kazanması için mücadele etmiş tüm halkımızın demokrasi zaferini kutlarız' dedi

Yapı-Yol Sen Samsun Şube Başkanı Erbil Karakoç, 31 Mart seçimlerini değerlendirdi. Karakoç, "31 Mart yerel yönetim seçimleri, öncesi ve sonrasıyla ülkemizin demokrasi tarihine bir çok yenilikler, ittifaklar ve renklerle şimdiden mal olmuş ve süreçte de yeni yeni anlayışlarla demokratik hayatımızı renklendireceği çoğaltacağı ve ilerleteceği şimdiden görülmektedir" ifadelerini kullandı.

BAŞKANLARA ÇAĞRI

Tüm yeni belediye başkanlarının halkın emekçi kesimine duyarlı olması çağrısı yapan Karakoç, "Yurttaşlarımızın kullanmış olduğu her bir oyun sandıkta kalmaması seçtiği her bir adayı denetleyen ve takip eden çeşitli kurumlarda örgütlü olan sendikalarımıza çok büyük görevler düşmektedir. Sadece çalıştığı iş yeri ve özlük haklarıyla sınırlı değil yaşadığı kente duyarlı tarafsız ve objektif bakış açısıyla yürütülecek sendikal mücadele emekçilerin sandıktan sonra da duyulan sesi görülen yüzü olacaktır. Her şeye rağmen demokrasinin kazanması için mücadele etmiş tüm halkımızın demokrasi zaferini kutluyoruz" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU