HaberlerSamsun haberBaşkan Mustafa Demir, 'Kentsel dönüşüm rol model olacak'

Başkan Mustafa Demir, 'Kentsel dönüşüm rol model olacak'

Başkan Mustafa Demir, 'Kentsel dönüşüm rol model olacak'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'İlkadım'da kentsel dönüşümü bu yıl içerisinde, Türkiye'ye rol model olacak şekilde başlatacağız' dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'hayırlı olsun' ziyaretleri kapsamında İlkadım İlçesi'nde görev yapan muhtarları ağırladı. Demir, ziyaret esnasında 'Kentsel Dönüşüm' ile ilgili önemli mesajlar verdi.

HALKIMIZ MAĞDUR OLMAYACAK

Başkan Demir, Büyükşehir Belediyesi'ndeki makamında İlkadım İlçesi muhtarlarını ağırladı. Demir, "Ben bu şehirde 3 dönem milletvekilliği yaptım. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yaptım. Tüm bu çalışma sürem içerisinde herkesten sevgi ve saygı gördüm. İlçe belediyeleri ve Büyükşehir Belediyesi olarak koordineli çalışacak, hiçbir şekilde halkımızın mağdur olmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Başkan Mustafa Demir, 'Kentsel dönüşüm rol model olacak'

POZİTİF İLERLEYELİM

Muhtarlara yapılacak tüm çalışmalarda iş birliği içerisinde olmayı öneren Demir, "Negatif söylemler benim lügatımda yok. Pozitif ilerleyelim. Güç birliği yapalım. Büyükşehir ile ilgili taleplerinizi mutlaka bize iletin. Hiçbir şey muğlakta kalmamalı. Kimsenin gönlünü kırmayacağız, kırılanları da tekrar kazanacağız. Bu şekilde çalıştığımızda halkımızın mağdur olması durumu ortadan kalkacaktır" diye konuştu.

Başkan Mustafa Demir, 'Kentsel dönüşüm rol model olacak'

KİMSEYİ KIRMADAN KENTSEL DÖNÜŞÜM!

Türkiye'de 'Kentsel Dönüşüm'ü ilk olarak kendisinin gündeme getirdiğini hatırlatan Demir, "Önümüzdeki günlerde İlkadım İlçesi'nde kentsel dönüşümü ele alacağız. Allah'ın izniyle bu yıl içerisinde başlayacağımız proje ile çarpık kentleşmeye son vereceğiz. Mahallelerimizde seri bir şekilde ekipler kurup tespit çalışmalarımızı başlatacağız. Tüm bunlar yapılırken kimsenin gönlünü kırmayacağız. İlkadım’da gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm çalışmaları Türkiye’ye rol model olacak" ifadelerini kullandı.