HaberlerKemal Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişi tutuklandı!

Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişi tutuklandı!

Çubuk'taki şehit cenazesinde kalabalığın saldırısına uğrayan Kemal Kılıçdaroğu'na yönelik olaylara karışan isimlerle ilgili gözaltılar başladı. Bu kapsamda, yumruk attığı kameralara yansıyan Osman Sarıgün'ün yakalandığı, ayrıca gözaltına alınan 5 kişinin de ifade işlemlerinin Çubuk'ta sürdüğü öğrenildi.

Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişi tutuklandı!

Ankara  Çubuk'taki şehit cenazesinde kalabalığın saldırısına uğrayan ve önce güvenli eve alınan, ardından zırhlı araçla bölgeden çıkarılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu'na yönelik olaylara karışan isimlerle ilgili gözaltılar başladı. Bu kapsamda, Kılıçdaroğlu'na yumruk attığı kameralara yansıyan Osman Sarıgün'ün yakalandığı, ayrıca gözaltına alınan 5 kişinin de ifade işlemlerinin Çubuk'ta sürdüğü öğrenildi. Sarıgün'ün Çubuk Adliyesi'ne getirildiği belirtildi. Ayrıca AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Sayın Kılıçdaroğlu’na saldıranlar içinde ismi geçen Osman Sarıgün’ün partimiz üyesi olduğu görülmüştür. Ankara İl Yönetim Kurulumuz, Osman Sarıgün’ün Kesin İhraç talebiyle tedbirli olarak İl Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermiştir" dedi. Çubuk Adliyesi'nde hakim karşısına çıkan Osman Sarıgün, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kılıçdaroğlu'na yumruk atarken görüntüleri olan ve Eskişehir Sivrihisar'da gözaltına alınan Sarıgün, Çubuk Adliyesi'nde çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.SIRADAKİ HABER