HaberlerSamsun haberSamsun TSO'da gündem ekonomi

Samsun TSO'da gündem ekonomi

Samsun TSO'da gündem ekonomi

Samsun TSO'nun Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, '4,5 yıllık seçimsiz bir sürece girdik ve 100. yıldayız. Bizim verilen canlara, dökülen kanlara borcumuz vardır. Bu nedenle gündem artık ekonomi olmalı' dedi

 Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Davut Altan Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.  Samsun TSO Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında yapılan toplantıda 4 madde oy birliği ile kabul edildi. Meclis toplantısında konuşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

Başkan Murzioğlu, “Şehrimize yeni seçilen ve yeniden güven tazeleyen belediye başkanlarına başarılar diliyorum. Kısa vadede pek çok seçim yaşadık. Artık 4,5 yıllık seçimsiz bir döneme giriyoruz. Bundan sonraki dönemde, ana gündem maddemiz Türkiye’nin kalkınma hedeflerine hizmet etmek olmalıdır. Bizler çok kıymetli bir dönemde yaşıyoruz. Ama sorumluluğumuzda o kadar büyük. İnançla, cansiperane kazanılmış, imkânsızlıklarla kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutladığımız bir dönemdeyiz. Bizim verilen canlara, dökülen kanlara borcumuz vardır. Bu nedenle gündem artık ekonomi olmalıdır. Çünkü artık ülkelerin gücü ekonomi ile ölçülmektedir. Türkiye’nin bölgesinde ve küresel ekonomisinde yükselmesi için hepimize görev düşüyor. Bu en büyük vatanseverliktir. En büyük değerimiz birlik ve beraberlik duygusuyla çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Murzioğlu daha sonra nisan ayı içerisinde yapılan faaliyetleri meclise sundu.

Erdinç YILDIZSIRADAKİ HABER