HaberlerSamsun haberSamsun'da 1 Mayıs'ta alanlara çağrı

Samsun'da 1 Mayıs'ta alanlara çağrı - Samsun haber

KESK Dönem Sözcüsü Suat Yıldız, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde Samsun'da gerçekleşecek yürüyüşe ve mitinge Samsunluları davet etti

Samsun'da 1 Mayıs'ta alanlara çağrı

KESK ve KESK'e bağlı platformlar ile demokratik kitle örgütleri İstiklal Caddesi üzerinde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hazırlıkları kapsamında bildiri dağıtımı gerçekleştirdi. KESK Dönem Sözcüsü Suat Yıldız, Samsunluları 1 Mayıs günü saat 14.30’da İstasyon Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan Ray Apartmanı önünde başlayacak yürüyüşe ve ardından Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak mitinge davet etti. 

SÖMÜRÜYE DUR DİYENLER 

Hayat pahalılığı ve açlık, yoksulluk sınırının altında ücretlere mahkûm edilenlerin 1 Mayıs'ta meydanlarda olacağını ifade eden Yıldız, "'Geçinemiyoruz', 'Ocak’ta Tenceremiz Kaynamıyor’ diyenler, işsizler, kadınlar, emekliler, küçük esnaf ve köylüler, 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. Her gün 6 işçi iş cinayetlerine kurban veriliyor, çalışırken ölmek, sakat kalmak, tükenmek istemeyenler, yaşamı savunanlar... Vergi yükü tamamıyla emekçi halkın omuzlarındadır. Bu sömürü düzenine dur diyenler! Emek, barış, demokrasi, eşitlik, özgürlük, laiklik ve halkların kardeşliğini savunanlar.... Emeğini, yaşamını, doğasını, aklını, bedenini ve memleketi; sermayenin ve tek adam rejiminin kuşatmasına karşı savunanlar, 1 Mayıs meydanlarında buluşacak" dedi. 

Zerrin SOMUNCU

 



SIRADAKİ HABER