HaberlerEskişehir haberMinikler anneleriyle birlikte teknoloji bağımlılığına dikkat çekti

Minikler anneleriyle birlikte teknoloji bağımlılığına dikkat çekti - Eskişehir haber

Eskişehir 1'nci Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 'Teknoloji Bağımlılığına Karşı Annem ve Ben' adlı proje sergisi yoğun ilgi gördü.

Minikler anneleriyle birlikte teknoloji bağımlılığına dikkat çekti

Eskişehir 1'nci Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu 3F sınıf öğretmeni Fadime Altın rehberliğinde öğrenci ve velilerle birlikte yürütülen projede teknoloji bağımlılığına dikkat çekildi. Proje sergisine; Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad Önder Ceylan, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge proje uzmanları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve diğer tüm ilgililer katıldılar. Okul Müdürü Nurettin Ateş proje sergisinin açılış konuşmasında; 'Proje amacı; çağımızın sorunu olan teknoloji bağımlılığından küçük yaştaki çocuklarımızı uzaklaştırarak, çocuğun annesi ve ailesiyle kaliteli zaman geçirmesini, geleneksel ve modern el sanatlarıyla, birlikte çalışma, yardımlaşma duygularının geliştirerek birlikte eserler oluşturmaktır. Projede hedef kitle; 3/F sınıfı öğrencileri ve anneleri olup, öğrencilerimiz ve anneleri sınıf öğretmenimiz rehberliğinde, her ay farklı bir sanat öğrenerek ortaya eserler çıkarmış, yaptığı eserlerle teknolojinin zararlarından birlikte uzaklaşmışlar ve okula aidiyet duygularını geliştirmişlerdir. Bu proje ile; ülkemizin 2023 eğitim vizyonu doğrultusunda, 21'nci yüzyıl becerilerinden merak ve hayal gücü, iş birliği, uyum, girişkenlik ve girişimcilik, etkili sözlü iletişim becerileri geliştirilmiştir' dedi.
Proje sergisi; hayırlı olması dilekleriyle, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Ceylan, Odunpazarı Halk Eğitim Merkez Müdürü Mustafa Asım Elbinsoy, Okul Müdürü Nurettin Ateş, okul müdürleri ve daire amirleri tarafından törenle açıldı. Sergi, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.SIRADAKİ HABER