HaberlerLondra haberLondra'da kayıp Kıbrıslı Türk'ün cesedinin buzlukta bulunduğu iddiası

Londra'da kayıp Kıbrıslı Türk'ün cesedinin buzlukta bulunduğu iddiası - Londra haber

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir evin buzluğunda bulunan iki kadın cesedinden birinin yaklaşık bir yıldır kayıp olan Kıbrıslı Türk Mary-Jane Mustafa'ya ait olabileceği öne sürüldü.

Londra'da kayıp Kıbrıslı Türk'ün cesedinin buzlukta bulunduğu iddiası

Londra'nın doğusundaki Canning Town'da yer alan bir evde buzdolabında iki kadın cesedinin bulunmasının ardından polis tarafından soruşturma başlatıldı. Kadınların kimliklerinin resmi olarak tespit edilmediği ve henüz otopsi yapılmadığı belirtildi. Cinayet şüphesiyle 50 ve 34 yaşlarındaki iki erkek farklı adreslerde gözaltına alındı.
Metropolitan polisi, her iki kadının yakınlarıyla bağlantı kurmaya çalıştıklarını açıkladı. Cesetlerden birinin Mayıs 2018'den beri kayıp olan Kıbrıslı Lefkoşalı iki çocuk annesi 38 yaşındaki Mary Jane Mustafa'ya ait olduğu düşünülüyor.
Mary Jane'nin kız kardeşi Mel Mustafa olayla ilgili yaptığı açıklamada, 'O, tanıştığım en iyi kalpli kişi ve ölenin o olduğuna hala inanmıyorum' dedi. Mary Jane'nin kuzeni Ceylan Sunda ise ailenin çok üzgün olduğunu olayın henüz kesinleşmediğini söyledi.
Olayla ilgili açıklama yapan bölge sakinlerinden biri, 'Bu kadın geçtiğimiz Mayıs ayında kaybolmuştu. Ancak onu sık sık bu evde görüyordum. Düzenli olarak burada kalıyordu' dedi.
Yapılan bir diğer açıklamada ise Ali isminde bir kişinin sürekli bu eve gidip geldiği ifade edildi.
En son geçtiğimiz yıl Mayıs ayında bölgedeki bir markette görüldükten sonra ortadan kaybolan Mary Jane Mustafa polis tarafından aranıyordu.
Olayla ilgili resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.SIRADAKİ HABER