Haberlerİstanbul haberAkıngüç Ödülü başvuruları uzatıldı

Akıngüç Ödülü başvuruları uzatıldı - İstanbul haber

İstanbul Kültür Üniversitesinin (İKÜ) bu yıl hukuk dalında düzenlediği 'Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Pozitif Ayrımcılığın Rolü' konulu 'Akıngüç Ödülü' için başvurular 30 Haziran'a kadar uzatıldı.

Akıngüç Ödülü başvuruları uzatıldı

Bu yıl İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) tarafından 3'üncüsü düzenlenecek olan 'Akıngüç Ödülü' başvuru süresi 30 Haziran'a kadar uzatıldı. Hukuk dalında düzenlenen yarışmanın bu seneki konusu 'Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Pozitif Ayrımcılığın Rolü' olarak belirlenirken, yarışmaya Türkiye genelinde tüm araştırmacılar daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış eserleriyle katılabilecek. Sonuçları 31 Temmuz'da ilan edilecek yarışmanın jürisinde Gazeteci Güneri Civaoğlu, Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pervin Somer, İKÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal, İKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Baş, İKÜ Şiddeti Araştırma ve Önleme Birimi Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Münevver Mertoğlu yer alıyor.
Birincilik ödülünün 15 bin lira, mansiyon ödülünün ise 7 bin 500 lira olduğu yarışmanın ödül töreni, aynı zamanda İKÜ'nün 22'nci kuruluş yıl dönümünün de kutlanacağı 22 Kasım'da düzenlenecek 'Akıngüç Günü'nde gerçekleşecek.SIRADAKİ HABER