HaberlerYükümlüler onardı öğrenciler şenlendirdi

Yükümlüler onardı öğrenciler şenlendirdi

Samsun'da yürütülen 'Emeğimiz Eğitim İçin Projesi' kapsamında yükümlülerin boya ve onarımını yaptığı okulda kütüphane kurup çeşitli etkinlikler düzenleyen üniversiteliler, ilkokul öğrencilerini mutlu etti

Yükümlüler onardı öğrenciler şenlendirdi

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce yürütülen projeye, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kavak ve Asarcık Belediye Başkanlıkları, Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası ve Betek Boya ve Kimya Sanayi AŞ ortaklığı ile yürütülüyor. Kurs gören ve denetimli serbestlikten yararlanan 18 yükümlü proje kapsamında Samsun Koruma Kurulu Başkanlığınca belirlenen ihtiyaç sahibi 71 okulun boya, tadilat, temizlik ve çevre düzenlemesi işlemlerini yerine getiriyor.

KÜTÜPHANE DE OLUŞTURULDU

Proje kapsamında boya ve tadilat çalışmaları yükümlüler tarafından tamamlanan Kavak ilçesine bağlı Mahmutbeyli İlkokulu'nda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Okulu ziyaret eden üniversite öğrencileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla okul duvarlarını renklendirerek bazı çizgi film karakterleri ile duvarları süsledi. Öğrencilere kitap, kırtasiye, çanta ve balonların dağıtıldığı etkinlikler kapsamında okul bahçesinde düzenlenen yarışmalar ve oyunların ardından öğrenciler için dans ve motosiklet gösterileri düzenlendi. Ayrıca okulda bin kitaplık kütüphane de oluşturuldu. Okul Müdürü Hasan Uyanık, okullarının yenilenerek ihtiyaçlarının karşılanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaynak: A.ASIRADAKİ HABER