HaberlerKütahya haberEMYO öğrencisi Mine Sargın'ın yazdığı kitap ilgi görüyor

EMYO öğrencisi Mine Sargın'ın yazdığı kitap ilgi görüyor - Kütahya haber

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Emet Meslek Yüksekokulu (EMYO) Sağlık Kurumları İşletmeciliği öğrencisi Mine Sargın'ın 'Hırçın Aşk' isimli yazdığı kitap ilgi görüyor.

EMYO öğrencisi Mine Sargın'ın yazdığı kitap ilgi görüyor

14 yaşından itibaren şiir ve yazılarına başladığını ve bundan bir yıl önce kitap yazmaya karar verdiğini belirten Sargın, ''Kitabımı bir yıl içerisinde yazdım. Bursa'dan Emet Meslek Yüksekokulu'na eğitim hayatımı tamamlamak için geldim.Bundan beş yıl önce yani 14 yaşımda annemi kaybettim. Anneme olan özlemimi gidermek ve o boşluğu doldurmak beni kitap yazmaya yönlendirdi. Ancak annem hayatta iken de kitap yazmak hep aklımdaydı. Sayısız kitap okudum. Okumayı çok ama çok seviyorum. Hırçın Aşk isimli 272 sayfalık kitabımı imkansızlıklar içinde bilgisayarım olmadan cep telefonumla sabırla yazdım. İlk etapta bin adet kendi imkanlarımla bastırdım. Yaklaşık 3 haftada tanesi 25 TL'den 50 adet satış yaptım. Kitapta yetimhanede kalmış 2 kızın doktor olmaya karar vermeleri ve ikisinin doktor olup aynı hastanede göreve başlamaları, daha sonra ailelerini aramaya başlamalarını işledim. İlgi çekeceğine inandığım ve üzerine çok emek harcadığım bir çalışma oldu'' dedi.
19 yaşındaki genç yazar Sargın, ''İkinci kitabını yazmak için çalışmalarına başladığını ve bir yıl içerisinde yine sürükleyici bir hikaye içeren kitap yazacağım'' ifadelerini kullandı.SIRADAKİ HABER