HaberlerSamsun haberKızılay'ın gençleri Samsun'da kampta buluştu!

Kızılay'ın gençleri Samsun'da kampta buluştu! - Samsun haber

3. Kızılay Gençlik Buluşması, 19 Mayıs'ın 100. yıldönümü dolayısıyla Samsun'da gerçekleştirildi. Türkiye'nin farklı illerinden gelen gönüllüler, 3 gün boyunca Samsun'da konaklarken, önceki akşam şiddetli yağmura rağmen yakılan kamp ateşiyle etkinlik son buldu

Kızılay'ın gençleri Samsun'da kampta buluştu!

Geleneksel hale gelen Kızılay Gençlik Buluşması, bu sene Samsun'da düzenlendi. 19 Mayıs'ın 100. yıldönümü dolayısıyla Samsun'da gerçekleştirilen 3. Kızılay Gençlik Buluşması kapsamında, farklı illerden gönüllüler 3 gün boyunca Samsun'da kamp yaptı. Kampın son gününde Atakum Kızılay Kampı'nda toplanan Kızılay üyeleri, kamp ateşi yaktı. Önceki akşam düzenlenen program, kamp köftesinin yenmesiyle başladı. Etkinliğin başlamasıyla şiddetini artıran yağmura aldırış etmeyen gençler, gecede canlı müzik ve horon gösterileriyle eğlendi.

SAMSUN'U TANITTIK

Buluşma hakkında bilgi veren Türk Kızılayı Samsun Şubesi Başkanı Dr. Habib Demirel, "Atatürk'ün şehrinde 81 ilimizden gelen Kızılay gönüllüleri ile beraberiz. Burada onları misafir etmekten dolayı mutluyuz. Samsunluların en güzel dilekleri ile onları ağırlıyoruz" dedi. Türk Kızılayı Samsun Şubesi 2. Başkanı Ahmet Ali Bulut ise, "Etkinliğimiz sürekli hale geldi. Özellikle bu seneki daha görkemli oluyor. 81 ilden gelen gençlere Samsun'u tanıttık. Bu akşam da finalimizi yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

COŞKU ÜST SEVİYEDE

Genç Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Altıntaş ise Samsun'da olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, "3. kez düzenlediğimiz etkinlikle bu yıl Samsun'dayız. Farklı illerden gelen katılımcılarla Genç Kızılay İl Başkanları Kampı'nı düzenliyoruz. Ülkemizin merhamet çınarı Kızılay'ın genç teşkilatı olarak durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Samsun'daki coşku üst seviyelere ulaşmış. Biz de misafirlerimize bunu göstermek amacındayız" diye konuştu.

19 MAYIS RUHU İLE BULUŞTURDUK

Genç Kızılay İl Başkanı Halit Karataş, düzenlenen çalıştayın ardından kamp yaptıklarını belirterek, "3. Gençlik Buluşması'n gerçekleştiriyoruz. Çalıştayımızı yaptık. Bugün de kampımızı yaptık, kamp ateşimizi yaktık. Amacımız, 19 Mayıs ruhu ile Kızılay ruhunu bir araya getirmek" sözlerini kaydetti. Genç Kızılay OMÜ Topluluk Başkanı Aybüke Köseoğlu da, "Çok güzel bir festivale ev sahipliği yapıyoruz. 600 gönüllümüz var. 19 Mayıs ruhuyla ve tüm gençliğimizle buradayız" şeklinde konuştu.

Şükrü Berk ASKARSIRADAKİ HABER