HaberlerKocaeli haberGeleceğin yazarları, Kocaeli Kitap Fuarı'nda sertifikalarını aldı

Geleceğin yazarları, Kocaeli Kitap Fuarı'nda sertifikalarını aldı - Kocaeli haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Akademi Lise'de 'Yazarlık Okulları' eğitimini tamamlayan 100 öğrenci, sertifikalarını 11. Kocaeli Kitap Fuarı'nda aldı.

Geleceğin yazarları, Kocaeli Kitap Fuarı'nda sertifikalarını aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, bünyesinde faaliyet gösteren Akademi Lisesinde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen 'Yazarlık Okulu' eğitimleri sona erdi. 100 öğrencinin eğitim aldığı 'Yazarlık Okulu' son programı 11. Kocaeli Kitap Fuarı'nda gerçekleştirildi. 'Yazarlık Okulu' eğitimini tamamlayan öğrenciler ödüllendirildi. Yazarlık Okulu'nda; deneme, şiir, portre, hikaye ve karikatür alanında lise öğrencilerine eğitim verildi. 11. Kocaeli Kitap Fuarı Kılavuz Gençlik Sahnesinde gerçekleştirilen programa Gençlik Eğitimi Şube Müdürü Kemal Ceylan, eğitmenler, aileler ve çocuklar katıldı.
Yazarlık Okulunda eğitim alan ve hocası tarafından sahneye çağrılan öğrenci Rana Güzide Aslan, 'Yazarlık okulunda yazmaktan başka şeyler de öğrendik. Öğrendiğim bilgiler hayatıma yön vermeme yardımcı oldu. Aldığımız eğitim ile renk ve yazılardan kişilik analizi yapmayı öğrendik. Hayatımın her alanında aldığım eğitimin faydasını göreceğime eminim' dedi.
'Yazarlık Okulu' eğitimini tamamlayan öğrenciler aldıkları eğitim sonucunda hazırlanan eserler 'Yazarlık Okulu Eserleri Kalem Düşleri' adlı kitapta toplandı. Programın sonunda öğrencilere eğitim sertifikası verildi.SIRADAKİ HABER