ADD'den müzikli Atatürk belgeseli

ADD'den müzikli Atatürk belgeseli

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi öncülüğünde Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşamının anlatıldığı Orada Duruverseydi Zaman 'Kemal' müzikali Samsunlular ile buluştu

Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamının anlatıldığı, Orada Duruverseydi Zaman ‘Kemal’ müzikal belgesel oyunu, Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde sanatseverler ile buluştu. Pınar Ayhan’ın güçlü sesi ve oyunculuğuyla seyirciler, 1881’den 1938’e geçmiş bir zaman içinde yolculuk geçirdi. Etkinliğe, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Kundak, Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara ve vatandaşlar katıldı.

ADD'den müzikli Atatürk belgeseli

ATATÜRK’ÜN YAŞAMINDAN KESİTLER

Etkinliğin sonunda konuşan ADD Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık Özkefeli, “Bu güzel oyunu, kurtuluştan kuruluşa ilk adımın atıldığı şehir olan Samsun’umuza ve Samsunlulara çok yakışacağını düşünerek bir hediye olarak vermek istedik ve bu müthiş performansın davetiyelerini ücretsiz yaptık. Bizden yardımlarını esirgemeyen tüm Atatürk severlere teşekkürü bir borç biliyoruz. Biz bu gece ‘Mustafa Kemal’i yaşamından kesitlerle tüm vasıflarının dışında insani yönü ile seyrettik. Kimi zaman güldük, kimi zaman ağladık. Bize bu duyguları yaşatan Pınar Ayhan ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Atatürk ilke ve devrimleri yolunda ilerleyen bizler her şeyin çok güzel olacağını biliyoruz” dedi. Konuşmanın ardından Özkefeli ve Deveci tarafından emeği geçenlere günün anısına plaket verildi.

ADD'den müzikli Atatürk belgeseli