HaberlerSamsun haberSamsun'un gurur markaları

Samsun'un gurur markaları

Samsun'un gurur markaları

İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan anketle hazırlanan 2018 yılı Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına Samsun'dan 3 firma girdi. Yeşilyurt Demir Çelik, Borsan Kablo ve Vezirköprü Orman Ürünleri, Samsun'un gururu oldu

İstanbul Sanayi Odası'nın her yıl yaptığı Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayici Kuruluşu'nun 2018 yılı raporu sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre, listeye giren üç firma Samsun'un gururu oldu. Geçen yıl açıklanan raporda 74. sırada yer alan Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi ve Liman İşletmeleri Ltd. Şti., 2 milyar 488 milyon 486 bin 631 lira üretimden net satışla altı basamak birden yükselerek 68.’inci sırada kendine yer buldu. Samsun’un listede olan bir başka markası ise, Borsan Kablo Elektrik Aydınlatma İnşaat San. ve Tic. A.Ş. oldu. 2017 yılında 449.’uncu sırada bulunan Borsan, bu yıl 501 milyon 242 bin 284 lira üretimden net satışla 38 basamak birden yükselerek 411.’inci sırada Türkiye’nin gurur markaları arasında yer aldı. Bu yıl listeye giren bir başka Samsun’un gurur markası ise, Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş. oldu. Geçen yıl ikinci 500’de bulunan şirket bu yıl 429 milyon 712 bin 656 lira üretimden net satışla 484.’üncü sıradan İlk 500’e girmeyi başardı.

NE KADAR ÖVÜNSEK AZ

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasına girmeyi başaran Samsunlu firmaları kutlayarak, "Göğsümüzü kabartan üç firmamızla ne kadar övünsek azdır. Zor bir süreçten geçtiğimiz aşikar. Yaşanan tüm zorluklara rağmen Samsun'dan üç firmamızın sıralamada basamak da yükselerek yer almasının anlamı ve önemi bizler için çok büyüktür. Bu firmalarımız çalıştılar, ürettiler, insanlarımıza iş ve aş sağladılar. Gurur kaynağı olan firmalarımız ülkeye sağladıkları katma değerle mücadeleyi, cesareti, inancı, azmi ve iradeyi temsil ettiler. Üretimin ve istihdamın, ihracatın gerçek kahramanları olan bu işletmelerimiz şehrimizin kalkınmasında ve markalaşmasında önemli bir rol üstlendiler. Firmalarımızın başarılarında payları olan herkese şükranlarını sunuyorum. Güzel ülkemizin sorunları da zenginliği de bizim" ifadelerini kullandı.

Samsun'un gurur markalarıSIRADAKİ HABER