HaberlerGençlik suyu şifa dağıtıyor Hilas Termal Otel

Gençlik suyu şifa dağıtıyor Hilas Termal Otel

Hilas Termal Otel, yüzyıllardır Ladik Hamamayağı mevkiden bölge halkına şifa kaynağı olan termal suyu, modern tesisler ve kaliteli hizmet anlayışıyla misafirleriyle buluşturuyor

Gençlik suyu şifa dağıtıyor Hilas Termal Otel

2018 yılının kasım ayında Ladik ilçesinde Hamamayağı mevkiinde Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın da katılımıyla açılan Hilas Termal Otel, sağlık turizmine yeni bir soluk getiriyor. Hilas Termal Resort & Spa Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Dilmen ve Ladikli iş adamları tarafından kurulan Hilas Termal Otel, yeşillikler içerisinde en ince ayrıntısına kadar düşünülerek inşa edilen tesisleriyle dikkat çekiyor. Hilas Termal Otel'in sunduğu hizmetleri anlatan Zafer Dilmen, "50 standart oda, 10 suit oda ve 6 özel banyosu bulunan otelimizde, 300 kişilik restoran ve 200 kişilik kafeterya, 50 toplantı salonu, kadın ve erkek ayrı yüzme havuzları, sauna masaj ve kese odaları var" dedi.

BİRÇOK HASTALIĞA ŞİFA OLUYOR

Hilas Termal Oteli diğer işletmelerden ayıran en büyük farkın Termal suyunun barındırdığı özellikler olduğunu belirten Dilmen, "Bizim termal suyumuz içilebilir termal su. Bu tüm termal sularda olan bir özellik değil. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalında yaptırdığımız testlere dayanarak söylüyorum bunu. Termal suyumuz, eklem hastalıkları, yumuşak doku rahatsızlıkları, bel ve boyun ağrıları, ortopedik girişim ve ameliyat sonrası gibi romatizmal hastalıklara, sedef hastalığı, egzema ve akne gibi cilt hastalıkları ile felç sonrası, nevraljiler ve periferik sinir tutulumları gibi nörolojik hastalıkların tedavisine iyi geliyor. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir durum var. Termal suyun etkisini görebilmek için en az 1 hafta boyunca günde 3 defa 20’şer dakika suyun içerisinde kalıp daha sonra suyun vücut üzerinde kurumasını sağlamak gerekiyor. Bunu da yine alanında uzman doktorlarımız söylüyor" diye konuştu.

OTELİMİZ SAĞLIK OTELİ

Hilas Termal Oteli sağlık turizmine katkıda bulunmak ve Ladik bölgesi ekonomisine katkı sağlamak için açtıklarını belirten Dilmen, "Otelimiz, yüzyıllardır gençlik suyu olarak bilinen termal suyunun yanı sıra yeşillikler içerisinde doğal ortamı ile stresten uzak sakin ve huzurlu bir atmosterde şifa bulmanıza sağlamak üzere kuruldu. Bu otel bir aksiyon oteli değil; sağlık oteli. Buraya gelen misafirlerimiz stresin oluşturduğu yorgunluk hislerini üzerlerinden atarak termal suyumuz ile şifa bularak kendilerini yenilenmiş, gençleşmiş hissediyorlar" şeklinde konuştu.

 

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da gizemli hayırsever mahallelinin tüm bakkal borçlarını ödediSamsun'da gizemli hayırsever mahallelinin tüm bakkal borçlarını ödediSamsun'da amatör olta balıkçılarından eylemSamsun'da amatör olta balıkçılarından eylemSamsun'da traktör ormana yuvarlandı: 1 ölü, 2 yaralıSamsun'da traktör ormana yuvarlandı: 1 ölü, 2 yaralıSamsun'a dönüş yolunda facia: Anne-baba öldü, iki çocuk yaralı kurtulduSamsun'a dönüş yolunda facia: Anne-baba öldü, iki çocuk yaralı kurtulduSamsun'da hasmının evinin kapısını kurşunladı, tutuklandıSamsun'da hasmının evinin kapısını kurşunladı, tutuklandı

SIRADAKİ HABER