HaberlerSamsunlu kayyum başkanı Okumuş'un vatani görevi

Samsunlu kayyum başkanı Okumuş'un vatani görevi

Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Samsunlu İmran Okumuş, yaptığı işin vatani görev olduğunu, holdinge bağlı hiçbir şirketi kapatmayacaklarını; devletine, milletine bağlı olan hiç kimsenin iş akdini fesh etmeyeceklerini söyledi

Samsunlu kayyum başkanı Okumuş'un vatani görevi

Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Samsunlu İmran Okumuş, Kaynak Holding"e 6 arkadaşıyla birlikte "kayyum" olarak atandığını, şu anda ise Holding'in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptığını söyledi.

Holding yönetimine atandığı andan itibaren "vatani görev bilinciyle hareket ettiğini" vurgulayan Okumuş, işiyle aşıyla ilgisi olan, milleti ötekileştirme ve bölme çabası içerisinde bulunmayan insanlara teminat verdiklerini ifade etti.  Holding'e bağlı şirketlerin sayısının her geçen gün arttığını ve son olarak 58'e ulaştığını bildiren Okumuş, halen hukuki anlamda imaj çalışmalarının devam ettiğini belirterek, birçok belge ve şirketin ortaya çıkacağına yönelik inancını dile getirdi.

GİDİŞAT MÜKEMMEL

Yönetime atandıklarında, şirketlerin batacağına ilişkin söylemlerin iletildiğini anımsatan Okumuş, şöyle devam etti:  "Çok şükür 90 gün oldu. 3 ay maaş dağıttık, inşallah bu ay 4. maaşı dağıtıyoruz. Toplamda Holding'in ücret ödemesi vergiler dahil 22 milyon lira. Tam tersi oldu, şirketler karlı duruma geçti, iyi bir şekilde yoluna devam ediyor. Gidişat mükemmel, otorite sağlandı. O yüzden kamuoyundan destek görüyoruz. Bize sahip çıkıyorlar."

Holding'i "beyinleri yıkanmış insanlardan temizlediklerini" belirten Okumuş, şu anda iş ve aş için çalışanların görev yaptıklarını söyledi. Okumuş, şirketlerin toplam cirosunun 2015 yılında 2,1 milyar lirayken bu yılki hedefin 2,3 milyar lira" açıklamasında bulundu.

GÜLEN KİTAPLARI YASAK

NT mağazalarında Fetullah Gülen'in kitaplarının satışını yasakladıklarını belirten Okumuş, "İtina Et mağazalarında 5 çeşit etten birini satmama kararı almak gibi bu da. Bu bizim ticari tercihimiz" dedi.

Okumuş, Gülen'e şirketlerden "telif hakkı" başta olmak üzere doğrudan önemli bir tutarlar aktarıldığını da bildirdi.

Sürat Kargo'nun Holding bünyesinde istihdamın en büyük kalemini oluşturduğunu dile getiren Okumuş, kurulduğundan bu yana şirketin zarar ettiğini, bu zararı kapatmak için geçen yıl 14 milyon liralık mülk satışı gerçekleştirildiğini kaydetti. Okumuş, Sürat Kargo'nun posta sektöründe hizmet vermek için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan yetki belgesi aldığını belirterek, "Şirket bu yıl zarardan kurtularak, yüzde 30 artıya geçti" diye konuştu.

Kaynak Holding şirketlerine yönelik tasarruf planlarına ilişkin de Okumuş, "Hiçbir şirketi kapatmayacağız, hiçbir mülkü satmayacağız. Devletine, milletine bağlı olan hiçbir kimsenin iş akdini fesh etmeyeceğiz. Çalışmayan, boşta gezen ve çalışanın hakkını yiyenleri işten çıkarıyoruz" değerlendirmelerinde bulundu.

HAK ETMEYEN SU BİLE ALAMAZ

İmran Okumuş, Holding'e bağlı şirketlerin ülkenin milli şirketleri olduğunu, yolsuzluk, usulsüzlük, belge ve bilgilerin millete ulaştırılmasında sorumluluk payları bulunduğunu belirterek, "Bu ülkenin şirketleri, sahipleri de insanlarımız. Bu bilinçle burayı yönetiyoruz. Binlerce maskelinin, binlerce kandırılmış insanın bulunduğu bir insan havuzu bu şirketler" değerlendirmesini yaptı.

Okumuş, "paralel medya"nın kendilerine ilişkin yazı ve yorumlarıyla ilgili olarak da şunları söyledi:  "Onları hiç ciddiye almıyorum. Bir çok dava açıldı hakkımızda, ilgilenmiyorum. Vatani görev yapıyoruz. Sonuna kadar mücadelemizi devam ettireceğiz. Allah beni onların haberleriyle değil, amelimle yargılayacak. Varlıklı bir insanım, paraya ihtiyacım yok. Ben, TİSK Yönetim Kurulu üyesi, Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Genel Başkanı, Uluslararası ve Yurtiçi Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı, Karayolu Yolcu Taşımacıları Profesyonel Yöneticiler Derneği Başkanı, TOBB Petrol LPG ve Ulaştırma Sektör meclis üyesiyim. Bu milli davada davanın sahipleriyle aynı yolda yürümek için, Allah’ın bana verdiği canı, sağlığı kullanıyorum. Hak etmeyen benden su bile alamaz."SIRADAKİ HABER