HaberlerSamsun Milletvekili Kemal Zeybek'ten kayıt parası iddiası!

Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'ten kayıt parası iddiası!

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, öğrencinin ilkokula kaydı esnasında öğretmen seçimi için 2 bin ile 5 bin lira arasında para istendiğini iddia etti.

Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'ten kayıt parası iddiası!

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 2019- 2020 eğitim öğretim yılı için kayıtların başlamasıyla öğrenci velilerinden gelen şikayetler üzerine açıklamalarda bulundu. Samsun Milletvekili Kemal Zeybek "Devlet tarafından parasız olarak verilmesi gereken eğitim, öğretim çeşitli adlar altında alınan ücretlerle paralıya dönüştürülmesin. Milli Eğitim Bakanlığımızın, öğretmenlerimizin yetiştirilmesinde gerekli duyarlılıkla ve hizmet içi eğitimle eksiklilerin giderilmesi gerekmektedir" diye konuştu.

VELİLERİ MECBUR BIRAKMAYIN

Milletvekili Kemal Zeybek, konu hakkında sorumluluğu bulunanları uyararak, "Gerekli tedbirleri zamanında alarak ve okul yöneticilerine gerekli uyarıları yaparak mağduriyetler yaratılmadan çözümler bulunmalıdır. İlkokula başlarken öğretmen seçiminde aldığımız duyumlara göre 2 bin lira ile 5 bin lira arasında rakamlar ifade edilirken, okul seçiminde bu rakamların üzeri konuşulmaktadır. Buralarda toplanan paralar nerelerde kullanılmaktadır? Yasal olmayan yollarla toplanan paralar farklı kaynaklara akıtılabileceği gibi kişisel suiistimallere de neden olabilir. Okullar ticarethane değildir.Zorluklar içerisinde çocuğunu okula gönderen velilere gerekli kolaylıklar sağlanmalıdır" diyerek tepkisini dile getirdiSIRADAKİ HABER