HaberlerJandarmadan uyuşturucuya geçit yok! Samsun dahil 4 ilde operasyon

Jandarmadan uyuşturucuya geçit yok! Samsun dahil 4 ilde operasyon

Mayıs ve Haziran aylarında Samsun'un da aralarında bulunduğu 4 ilde Jandarmanın yaptığı operasyonlarda uyuşturucu madde imalat ve ticareti yapan 27 kişiyi yakalandı. Yakalanan 27 kişiden, 11'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Jandarmadan uyuşturucuya geçit yok! Samsun dahil 4 ilde operasyon

Uyuşturucuya yönelik operasyonlar kapsamında Ordu, Giresun, Tokat ve Samsun illerinde eş zamanlı operasyonlar yapıldı. Yapılan operasyonlarda 59 gram kubar esrar, 140 gram kenevir tohumu, 56 adet sentetik uyuşturucu hap, 157 kök kenevir bitkisi, 10 gram uyuşturucu skunk maddesi ele geçirildi. Bu operasyonlarda 27 kişi yakalanarak gözaltına alındı. 'Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Yapmak ile Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Bulundurmak' suçlarından haklarında adli işlem yapılan şüphelilerden 11'i tutuklanırken 16 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Yetkililer, uyuşturucu madde ile mücadele faaliyetlerine aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğine dikkat çekti.

2 KİŞİ DAHA YAKALANDI

Öte yandan son olarak Ordu Jandarma Komutanlığı, 2 Temmuz tarihinde Fatsa ilçesi ile Tokat'ın Niksar ilçelerinde gerçekleştirdiği operasyonlarda uyuşturucu madde imalat ve ticareti yapan 2 kişiyi yakaladı. 2 şüpheli şahıs aynı gün Aybastı ilçesinde sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

 SIRADAKİ HABER