HaberlerSamsun haberSamsun'da bir hayal daha gerçekleşiyor

Samsun'da bir hayal daha gerçekleşiyor - Samsun haber

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ''Bugüne kadar çok istenilmesine rağmen gerçekleştirilemeyen Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) kampüsü içerisindeki tramvay seferlerini başlatıyor olmanın haklı gururu ve heyecanını yaşıyoruz'' dedi. 

Samsun'da bir hayal daha gerçekleşiyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş. (SAMULAŞ) bünyesinde hizmet veren OMÜ-Tekkeköy arasındaki 29 kilometrelik raylı sistem hattının OMÜ 3'üncü etabı ile birlikte 35 kilometreye ulaştı. 

HAKLI GURUR

Başkan Mustafa Demir, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar çok istenilmesine rağmen gerçekleştirilemeyen Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) kampüsü içerisindeki tramvay seferlerini başlatıyor olmanın haklı gururu ve heyecanını yaşıyoruz'' dedi. 

HEYECANLIYIZ

SAMULAŞ ise ''3'üncü Etap OMÜ Kampüs içi Raylı Sistem Hattı'nı tamamlamanın heyecanı içerisindeyiz. OMÜ kampüs içi raylı sistem hattımız 5 Temmuz Cuma günü (yarın) sabah saat 06.15'te hizmete girecektir.Üniversitemize, Samsun'umuza, tüm halkımıza hayırlı olsun'' açıklamasında bulundu.SIRADAKİ HABER