HaberlerSamsun'da Roman usülü kültür tanıtımı

Samsun'da Roman usülü kültür tanıtımı

Samsun'da yaşayan Romanlar kültürlerini tanıtmak amacıyla, Halk Eğitim Merkezi'nde görev yapan eğiticilerle bir araya geldi. Buluşmada romanlar ve eğiticiler birlikte eğlendi.

Samsun'da Roman usülü kültür tanıtımı

Samsun'un Canik İlçesi Yavuz Selim Mahallesi'nde yaşayan Romanlar ile Canik İlçe Halk Eğitimi Merkezi eğiticileri biraraya geldi. Roman kültürünü yakından tanımak amacıyla düzenlenen program Canik Belediyesi Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programda, roman müzisyenler tarafından mini bir konser düzenlendi. Konser öncesi konuşan Canik İlçe Halk Eğitimi Müdürü Zekariye Özkan, "Birçok eğitim vermekteyiz. Bunlardan biri de Canik ilçemizde bulunan Roman kardeşlerimizedir. Bugün de eğiticilerimiz ile Roman kardeşlerimizin biraraya gelerek onların kültürlerini tanımalarını amaçladık" dedi.

GÖBEK ATTILAR

Canik Belediyesi Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Koordinatörü Kemal Şutşur, "Birçok kuruma roman kültürünü tanıtmak amacıyla etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerimizden bir tanesi de İlçe Halk Eğitimi Merkezi'nde görev yapan eğiticilerimiz oldu. Eğiticilerimiz vatandaşlarımızla kaynaşma imkanı buldu. Oldukça yararlı geçen bir program oldu" diye konuştu. Konuşmaların ardından konser veren Roman müzisyenlerin seslendirdiği parçalarla eğiticiler ve mahalleli birlikte göbek attı. Oldukça neşeli geçen programın sonunda Roman kursiyerler tarafından yapılan bir isimlik İlçe Halk Eğitim Müdürü Zekariye Özkan'a hediye edildi.

Bayram OK - ÖZEL HABERSIRADAKİ HABER