HaberlerCanik 'devam' dedi

Canik 'devam' dedi

Karadeniz'in Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ndeki tek temsilcisi Canik Belediyespor'un lige katılıp katılmayacağıyla ilgili Kulüp Başkanı Zafer Şimşek, 'Lige devam etme kararı aldık. Bütçe tasarısına göre transfer çalışmalarımıza başlayacağız' dedi.

Canik 'devam' dedi

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden Samsun'un tek temsilcisi Canik Belediyespor 2019-2020 sezonunda lige katılıp katılmayacağıyla ilgili kulüp başkanı Zafer Şimşek'ten açıklama geldi. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile yapılan toplantı sonrasında Süper Lig'de Samsun'u temsil etmeye devam edeceklerini belirten Başkan Şimşek, "Karadeniz'in Süper Lig'deki tek temsilcisi Canik Belediyespor olarak lige devam etme kararı aldık. Lig ekim ayında başlayacak. Önümüzde uzun bir süreç var. İlerleyen günlerde belirleyeceğimiz bütçe tasarısı ile nasıl bir takım kuracağımıza karar vereceğiz" diye konuştu.

ALT YAPIDAN 3 OYUNCU

Altyapıdan A takıma en az 3 oyuncu takviyesi yapmayı planladıklarını belirten Başkan Zafer Şimşek, "Acele etmeden sistemli bir şekilde oyuncu ve antrenör konusunda transfer çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu sezon altyapıdan yetiştirdiğimiz en az 3 oyuncumuzda Süper Lig kadromuz içerisinde yer alacak. Canik Belediyespor'un Süper Lig'deki 8. sezonunda altyapıdan yetiştirdiğimiz oyunculardan maksimum seviyede yararlanmaya çalışacağız. Bizlere her zaman destek olan Canik Belediye Başkanımız İbrahim Sandıkçı'ya teşekkür ediyorum" dedi.

Mustafa CİVELEK / Özel HABERSIRADAKİ HABER