HaberlerBatıpark ve Doğupark mercek altında... Amatörün kalbi nerede atacak?

Batıpark ve Doğupark mercek altında... Amatörün kalbi nerede atacak?

Samsun amatörüne yeni sahalar kazandırılması amacıyla daha önce ön plana çıkan Batıpark ve Doğupark gibi birkaç alanın incelemeleri sürüyor. Başkan Şener Aydın, 'Önümüzdeki günlerde tesislerin yapılacağı yer belli olacak' dedi.

Batıpark ve Doğupark mercek altında... Amatörün kalbi nerede atacak?

Samsun Canik ilçesinde yıkılan 19 Mayıs Stadyumu'nun yerine yapılan ve çalışmaları süren 'Millet bahçesi' nedeniyle amatöre hizmet eden 2 suni çim yıkılmıştı. Sahaları yıktırmamak adına uzun uğraşlar verilmiş ancak millet bahçesi projesinden bu anlamda vazgeçilmemişti. Daha önce yıkılan sahaların yerine Batıpark alanında yer verileceği gündeme gelmiş ve bu konuda gerekli incelemeler halen yapılmakta.

ADRES BELLİ OLACAK

Batıpark alanı gibi Doğupark'ın da tesislerde mercek altına alındı. Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'de yeni yer bulabilmek için görüşmelerini sürdürüyor. Sahaların nereye nasıl bir plan proje içerisinde yapılacağı ise amatör camia tarafından merakla bekleniyor. Başkan Aydın, " Şu günlerde ciddi bir saha sorunu yaşıyoruz. Bütün amatörün yükünü Baruthane suni çim çekiyor. Bu tesiste olmasa kulüplerimiz ve çocuklarımız spor yapamayacak. Başkanımız Mustafa Demir'le bu sorunu çözebilmek için diyaloğlarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Salim YILDIZ / ÖZEL HABERSIRADAKİ HABER