HaberlerSamsun haberSamsunlu vatandaştan örnek davranış! Namazdan çıkınca karşısında buldu

Samsunlu vatandaştan örnek davranış! Namazdan çıkınca karşısında buldu - Samsun haber

Sabah namazı çıkışından kedilerden kurtardığı kuşu evine getiren Çakır, kuşun Ebabil kuşu olduğunu öğrendi. Yaralı Ebabil kuşunu tedavi ettiren Çakır, 'Hayvanları sevmeyen insanları sevmez' dedi

Samsunlu vatandaştan örnek davranış! Namazdan çıkınca karşısında buldu

Dünyanın en nadir kuşlarından biri olan, kendine has özellikleri ile halen esrarını koruyan Ebabil kuşuSamsun’da göründü. Ebabil kuşu neredeyse tüm ömrünü uçarak geçirdiği için havada sıklıkla görülse de yerde çok nadir görülebiliyor. Kuşu sokakta kedilerin ağzından kurtaran Ahmet Çakır, kuşun Fil suresinin anlattığı ve birçok dini hikâyeye konu olan Ebabil kuşu olduğunu öğrendi.

TEDAVİ ETTİRDİ

Sokaktan geçerken Ebabil kuşunu yerde gördüğünü ve ilk etapta kuşun Ebabil olduğunu bilemediğini söyleyen Ahmet Çakır, “İlkadım ilçesinde bulunan site camisinde sabah namazını kıldıktan evime giderken sonra kedilerin kuş ile oynadığını gördüm. Yaralı halde bulduğum kuşu evime getirdim. Daha sonra internetten araştırdığımda Ebabil kuşu olduğunu fark ettim. Kuşu kıyma ile besledim. Daha sonra yarasını tedavi ettirmek için bir özel hastaneye getirdim ve burada hemşire tarafından Ebabil kuşuna pansuman yapıldı. İyileşene kadar evimde bakacağım daha sonra yetkilere teslim edeceğim ve doğaya salınmasını sağlayacağım. Hayvanları sevmeyen, insanları da sevmez” diye konuştu. Hastanede tedavi edilen Ebabil kuşunu gören bazı vatandaşlar ilk kez gördüklerini dile getirerek, fotoğraf ve özçekim yaptı.

Erdinç YILDIZ

 

 

 SIRADAKİ HABER