HaberlerFenerbahçe Üniversitesi eğitime hazır

Fenerbahçe Üniversitesi eğitime hazır

Medicana Grup ve Fenerbahçe Kulübü'nün yaptığı iş birliği ile Fenerbahçe Üniversitesi, 2019-2020 öğretim yılında kapılarını ilk kez açıyor ve eğitime iddialı bir başlangıç yaptı

Fenerbahçe Üniversitesi eğitime hazır

MBA Okulları (Medicana Bilimler Akademisi) ile eğitim sektörüne giren Medicana Grup, büyük bir toplumsal sosyal sorumluluk örneğini hayata geçiriyor. Fenerbahçe Kulübü ile yaptığı iş birliği neticesinde eğitim alanında iddialı bir adım daha attı. Hayallerini gerçekleştirdiğini belirten ve aynı zamanda Fenerbahçe Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı olan Dr. Hüseyin Bozkurt, Fenerbahçe kulübü ve Medicana’nın iş birliğini, Fenerbahçe Üniversitesini ve Medicana Grup’un eğitime yaptığı ve yapacağı yatırımları Haber Gazetesi’ne anlattı.

HİZMET AĞI GENİŞLİYOR

Bozkurt, Medicana Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda, Fenerbahçe Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı olan Dr. Hüseyin Bozkurt, Medicana Sağlık Grubu olarak sağlık alanında 30 yılı aşkın bir deneyime sahip olduklarını, insanlara hizmet sunmak konusunda çok ciddi bir birikim kazandıkları belirtti. Bozkurt, “Her ne kadar birbirinden farklı alanlar olsa da sağlıktan sonra eğitim alanında varlık göstererek hizmet ağımızı genişletme kararı aldık. ‘Sağlık ve eğitim’ hepimizin bildiği gibi toplumsal yaşamın, en temel ve öncelikli ihtiyaçları arasında yer alıyor. Bu iki yaşamsal alanda da Medicana ailesi olarak topluma hizmet etmek düşüncesi, bizi çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Hayallerini gerçekleştirdiğini belirten Bozkurt, sözlerine şu şekilde devam etti: “Medicana Grubu olarak eğitim alanında yenilikçi bir yapı oluşturmayı aslında uzun yıllardır hayal ediyorduk. Anaokulu ile başlayıp lise bitimine kadar devam edecek kolejler açmayı ve Türkiye’nin geneline hizmet vermeyi hedefliyorduk. Yıllar içerisinde hedefimize adım adım yaklaştık ve geçtiğimiz yıl itibarıyla gerçeğe dönüştürme şansı bulduk.  2 yıl önce İstanbul Beylikdüzü ve Ankara Eryaman kampüsleri ardından Medicana Eğitim Grubu, MBA Okulları’nın 3. Kampüsü Göztepe Libadiye’de MBA Çamlıca adıyla 2019-2020 eğitim öğretim döneminde, hizmete başlayacak. Bu nedenle bu güne kadar ülkemizin sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü çaba ve gayret içinde olan MEDICANA GRUBU olarak eğitim alanında da ülkesine en üst seviye de hizmet verme kararı aldık. Bu karar çerçevesinde tüm Türkiye sathında eğitim alanındaki hizmetlerimizi yeni nesillerimizle buluşturmayı hedefliyorduk.”

YILDIRIM VE KOÇ'A TEŞEKKÜR…

“Üniversite bizim sevdamız” diyen Dr. Hüseyin Bozkurt, “Yıllardır bunu düşünüyoruz. Ve en sonunda Fenerbahçe Üniversitesi'nin bir grupla iş birliğine hazır olduğunu öğrendik. Sayın Ali Koç’tan randevu aldık ve gittik. Dedik ki; 'Ali Bey, siz bu işe devam etmek istiyorsanız, bu işin bütün yükünü biz almaya hazırız’ Üniversite,  Fenerbahçe ve Türkiye için önemli bir proje. Bir Fenerbahçe sevdalısı olarak başından bu yana bu değerli proje için emeği geçen, öncelikle Aziz Yıldırım ve Ali Koç başta olmak üzere, Fenerbahçe Kulübü eski ve yeni tüm yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

 HER TAKIM TARAFTARI ÖĞRENCİMİZ OLACAK

Bozkurt, “Sağlık ve eğitimde dil, din, ırk, takım, renk ayrımı olmaz. Biz her kapıdan girenin kimliğine ya da şu kulübü tutuyor mu diye bakıyor muyuz, hayır. Eğitimde de öyle, amaç iyi insan yetiştirmek, iyi bilim adamları yetiştirmek, dünyaya hayırlı olacak başarılı insanlar yetiştirmek. Bu hangi takım taraftarı olursa olsun, kapımız herkese açık. Her takım taraftarı gençler öğrencimiz olacak” diye konuştu.

 DİJİTAL NESLİN; YENİLİKÇİ ÜNİVERSİTESİ OLACAK

Bozkurt, “Fenerbahçe Üniversitesi olarak “Dijital neslin yenilikçi üniversitesi” misyonu ile eğitim-öğretim hayatına başlayacak. Yeni dünya düzenini şekillendiren, dijital dönüşümü yöneten geleceğin küresel liderlerinin yetişeceği bir üniversite olma iddiamız var. Bu dünya vatandaşları aynı zamanda geleceğin dijital profesyonelleri ve girişimcileri olarak geleceğin dünyasında fark ve farkındalık oluşturacak” ifadelerini kullandı.

 2019-2020 EĞİTİMİNE HAZIRIZ…

Dr. Hüseyin Bozkurt, “Üniversitemiz şehir üniversitesi konsepti ile öğrencilerimizin kolay ve güvenli ulaşımı, alternatifli toplu taşıma imkanları, kültürel ve sosyal tüketim alanlarına yakınlığı ile İstanbul’un en seçkin semtlerinden biri olan Ataşehir lokasyonunda eğitim-öğretime başlayacaktır. Herkesin öğrenci olmak isteyeceği bir şehir kampüsünde zamanını, hobilerini ve akademik çalışmalarını en verimli şekilde yöneteceği bir yerleşkede okumanın keyfini yaşayacaklarını düşünüyoruz. Bu yıl Fenerbahçe Üniversitesi’nde 5 fakülte ve bu fakültelere bağlı 12 program var.  İktisadi ve İdari bilimler fakültesi, İletişim fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesi var. 12 bölümde şu anda programımız var. Spor Bilimleri Fakültesinde; Bu sene sadece antrenörlük bölümüne öğrenci alımı yapılacak. Bu bölüme öğrenciler yetenek sınavı ve mülakat ile alınacak. Fenerbahçe Dereağzı tesislerinde sınav Parkuru hazır, yetenek sınavı yapılacak ve oradan seçilecek 60 öğrenci eğitime başlayacak.  Bu sınav 26-27-28 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Ayrıca gençlerimiz kampüsümüzü de gezebilirler ve fakülteleri inceleyebilirler. 19 Temmuz’da okul tanıtım ve tercih günlerimiz başlıyor. Tüm bu bilgiler zaten fbu.edu.tr web sitemizde yayınlanıyor” dedi.

 EN ÇOK BURS VEREN ÜNİVERSİTELERDEN BİRİ FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ OLACAK

“Üniversitemiz malumunuz ÖSYM merkezi sisteminden öğrenci almaktadır” diyen Bozkurt, “Tam burs, yüzde 50 burs ve yüzde 25 burs olmak üzere başarı ve tercih bursları söz konusudur. Yüksek burs oranlarıyla Türkiye’nin en çok burs veren üniversiteleri arasında yer alacaktır. Bu sene 660 kontenjanla başlıyoruz. İnşallah kontenjanın tamamını doldururuz. Bunun çok önemli bir kısmı burslu. Yüzde 65-70 civarı burs veriyoruz. Türkiye'de en çok burs veren üniversitelerden biri biziz. Burada gerçekten okuma sevdası olup, başarılı olan çocukların önünü açıyoruz. Çocuğun eğer geleceği varsa, bizim okulumuzda eğitim alsın istiyoruz” diye konuştu.

 FENERBAHÇE SEVDALISIYIM

Fenerbahçe sevdalısı olan Bozkurt, “Yaptığımız bu iş birliği sayesinde Fenerbahçe'nin bu işten hiçbir maddi kaybı olmayacak. İş birliği hep olacak. Kulüp ile beraber bu işi yapıyoruz. Ben de bir Fenerbahçe sevdalısı ve Fenerbahçe kongre üyesiyim. Eğer üniversite bu yıl da açılamasaydı hakları ve vakfın bütün mal varlığı hami üniversiteye devrediliyordu. Vakfın ciddi taahhütleri vardı.  Öğretim görevlileri ve çalışanların maaşları, üniversite binasının kirası önemli bir mali yük oluşturuyordu. İşbirliğimiz ile FB Vakfı tüm bu mali yükümlülüklerinden kurtuldu hem de elindeki mal varlığını korumuş oldu” dedi.

 MEZUN OLANLARA MEDICANA GRUP VE FENERBAHÇE’DE ÖNCELİK OLACAK

Bozkurt, “Hiç kuşkusuz ki dünyanın en iyi üniversitelerini incelediğimizde iki önemli odaklanmanın üniversitelerin merkezinde olduğunu görüyoruz. Bunlardan birisi üniversite – sanayi iş birliği, bir diğeri de uluslararası iş birlikleridir. Üniversitemiz bünyesinde bulunan her fakültemiz ve bölümün mutlaka iş dünyası ile iş birliği yapması gerektiğini ve öğrencilerin doğrudan veya dolaylı bu iş ağları içinde tutularak teorik bilgiyi uygulama yapabileceği iş hayatı tecrübesi kazanması ve mezuniyet sonrası istihdam edilebilirliğinin arttırılması için iş dünyası ile bağ oluşturmak çok önemlidir. Benzer anlayışla, üniversitemiz Grubumuzun Sağlık Sektörü işletmelerinde de sektörel deneyimler kazanacaklar. Birçok öğrencimiz Medicana sağlık Grubunda iş imkanına kavuşacaktır” ifadelerini kullandı.

 SAĞLIKLI SPORCU GENÇLER

Dr. Hüseyin Bozkurt, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Öğrenciyi merkezinde tutan Üniversitemiz açısından öğrencilerin özgür ve yaratıcı düşüncesi, bir fikri ticaretleştirebilecekleri kuluçka merkezi ve girişimcilik ofisleri, teknoloji üretimi ve transferi yapabilecekleri özel sektör destekli öğrenci kulüp ve platformları Üniversitemiz tarafından desteklenecektir. Diğer taraftan kamu yararı ve sosyal çözüm üreten enstitüler ve merkezler kurularak araştırma projeleri yapılacak, öğrencilerimiz bu projelerin içinde öğretim üyeleriyle birlikte yer alacaklardır. Üniversitemiz öğrencileri için Spor Kulübümüzün imkan tanıdığı çerçevede, spor olanaklarından en üst düzeyde faydalanma imkanı bulacaklar. Medicana Sağlık Grubu’nun tüm hastanelerinden avantajlı hizmet alacaklar.. Üniversitemizin spor, iyi yaşam ve sağlıklı yaşam konularında öğrencilerimize sunacağı olanaklar birçok üniversitenin önünde olacaktır. Spor ve sağlığı bir araya getirmeye çalışıyoruz. Sporcu sağlığı ve ayrıca Fenerbahçe'deki sporcuların eğitim alacağı veya üniversitedeki öğrencinin spordan faydalanacağı bir okul yaratıyoruz. Dünyadaki örnekleri de böyledir zaten. Çok ufak yaşlardan itibaren çocukların eğitim ve sporu bir arada götürdükleri bir sistem vardır. Bunun üzerine çalışıyoruz.”

 

 

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da kadro netleşiyor

1 Samsunspor'da kadro netleşiyor

Samsun Türkiye'de 4. sırada

2 Samsun Türkiye'de 4. sırada

Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

3 Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

4 Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

5 Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

Boyayı, yoğurt zannederek yedi, Samsun'da kurtarılamadı

6 Boyayı, yoğurt zannederek yedi, Samsun'da kurtarılamadı

Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

7 Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

8 Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

Samsun'da kayıp genç bulundu

9 Samsun'da kayıp genç bulundu

Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

10 Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı


SIRADAKİ HABER