HaberlerDaire  Başkanı Yıldırım'dan anlamlı ziyaret

Daire  Başkanı Yıldırım'dan anlamlı ziyaret

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli Bakım Hizmetleri Dairesi Başkanı ve ünlü yazar Hulusi Armağan Yıldırım, Tekkeköy ilçesinde hizmet veren Doktor Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi'nin düzenlediği etkinlik kapsamında Samsun'a geldi

Daire  Başkanı Yıldırım'dan anlamlı ziyaret

Doktor Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi’nin düzenlediği etkinlik kapsamında Samsun’a gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli Bakım Hizmetleri Dairesi Başkanı ve ünlü yazar Hulusi Armağan Yıldırım önce Doktor Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaretine, Doktor Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi öğretmenlerinin düzenlediği ve toplam 30 farklı şehirden gelen yaşlı bakım hizmetleri okul müdürünün de katıldığı bir seminerle başladı. Yıldırım, Doktor Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi’nin çalışmaları ve uygulamalarını beğendiğini ifade ederek yetkililere teşekkür etti. Ziyaret esnasında kendisi için düzenlenen halk dansları gösterisini izleyen Hulusi Armağan Yıldırım ardından engelli vatandaşlar tarafından yapılan el işi ve resim sergisinin açılışını yaparak el emeği ürünleri inceledi.

BAKIM MERKEZİNİ GEZDİ

El işi ürünleri ve resim sergisini oldukça beğendiğini dile getiren Yıldırım daha sonra Doktor Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi’ni gezdi. Bahçe duvarlarında yapılan resim çalışmasını fark eden Yıldırım fırçayı eline alarak bir süre duvara çizilen resime yardım etmeyi de ihmal etmedi. Hulusi Armağan Yıldırım daha sonra voleybol oynayan engelli vatandaşlara katılarak voleybol oynadı ve Doktor Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi’ne ait organik ürünler yetiştirilen hobi ve rehabilitasyon bahçesinde salatalık ve domates toplayarak misafirlere ikramda bulundu. Oldukça sevecen ve samimi tavırlarıyla dikkat çeken Yıldırım daha sonra ise yine engelliler arasında oynanmakta olan futbol maçına katıldı.

ÖZVERİLİ ÇALIŞIYORLAR

Hulusi Armağan Yıldırım, Doktor Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi ziyareti sonrası Tekkeköy Belediyesi ve bakım merkezi ortaklığında düzenlenen imza törenine katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan imza töreninde kürsüye davet edilen Hulusi Armağan Yıldırım’’ Birkaç gün önce Afrin’den geldim. Oradaki duruma bakınca ülkemizde yer alan engelli ve yaşlı bakım merkezlerinin ne kadar ulusal bir boyutta olduğunu insan daha iyi anlıyor. Görev yaptığımız süre içerisinde evde bakım hizmetleri gibi birçok yeni projeye ve yeniliğe imza attık. Ayrıca artık bu işleri devlet elinden Doktor Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi gibi bu işi gerçekten layıkıyla yapabilen özel bakım merkezlerine devretmek ve onlara destek olmak istiyoruz. Kendilerini özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Dünyada eşine ender rastlanacak derecede başarılı tedavi yöntemleri ve tesisleri ile gerçekten gurur duydum. Bu iş emek ve sevgi işi bende bu işin anlam ve önemini daha fazla kitleye ulaştırabilmek adına bu meslekte yaşadığım gerçek hikâyeleri kitap haline getirdim. Aileler çocuk eğitiminde bütün işi öğretmenlere bırakarak topu taca atıyor. Bu yanlıştan kısa süre içerisinde dönmezsek yakında çocuk psikolojisi anlamında patlama yaşayabiliriz’’ dedi.

BAŞKAN TOGAR’DA KATILDI

Tekkeköy belediyesi konferans salonunda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Ulusal düzeyde bir kalitede hizmet vermekte olan Doktor Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi’nin ilçemizde yer alıyor olmasından dolayı gurur duyuyoruz. Kendilerine her zaman ve her anlamda destek oluyoruz ve olmaya hazırız. Bugün olduğu gibi bundan sonrada birlikte nice güzel projelere ve çalışmalara imza atacağız. Ayrıca Sayın Hulusi Armağan Yıldırım’a da bugün bizleri kırmayarak aramıza katıldığı için teşekkür ederim’ diye konuştu.

TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM

Hasan Togar ve Hulusi Armağan Yıldırım’ın konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Doktor Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi Kurucu Müdürü Akay Narin, “Hulusi Armağan Yıldırım bugüne kadar yaptığı çalışmalarla bu alanda devrim yaratmış ve bu alanda hizmetleri saymakla bitmeyecek çok değerli bir insandır. Ayrıca mesleğe olan sevgisi ile de bu alanda iki adet kitap yazarak bu işin öneminin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamıştır. Sayın Hulusi Armağan Yıldırım’a ve Tekkeköy Belediye Başkanımız Sayın Hasan Togar’a bizlere sağladıkları destekleri için teşekkürü borç bilirim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada çalışmalarımıza bütün özverimiz ile devam edeceğiz” dedi. Etkinlik Hulusi Armağan Yıldırım’ın hayranlarının kitaplarını imzalaması ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

YAŞAR TUNCEL

EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

2 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

3 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

4 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

5 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

6 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı


SIRADAKİ HABER