HaberlerTerme için 'fikir' aranıyor

Terme için 'fikir' aranıyor

Terme Belediyesi tarafından daha güzel bir Terme'nin inşası ve vatandaşların belediyenin yapmış olduğu çalışmalara katkı sunması amacıyla 'Terme için benim de bir fikrim var' projesi hayata geçirildi.

Terme için 'fikir' aranıyor

Terme Belediyesi ‘ortak akıl’ anlayışını tüm şehre yaymak adına çalışmalara başladı. Bu kapsamda tüm vatandaşların erişim sağlayarak fikir ve önerilerini iletebileceği Terme’nin fikri projesi uygulamaya geçti. İlçeyi daha da güzelleştirmek, aidiyet duygusunu pekiştirmek, halkın yaşam kalitesini ve konforunu yükseltmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Göreve ilk geldiğimiz günlerde ortak akıl vurgusu yapmıştık ve ortak akılla şehri yöneteceğimizi ifade etmiştik. Bir belediye başkanı her konuda uzman olamaz. Herkesin, her kişinin bir uzmanlık alanı vardır. İnşallah bizlere buradan vatandaşlarımız düşüncelerini aktaracak, biz de Terme’yi bu şehirde yaşayan, yaşamayan Termeliler ile birlikte en güzel şekilde birlikte yöneteceğiz” dedi.

PROJEYE DESTEK ÇAĞRISI

Fikirlerin ortaya çıkmasının önemine değinen Başkan Ali Kılıç, fikirlerin paylaşılmasının da çok önemli olduğunu aktararak sözlerini şöyle tamamladı: “Bir Fikrim Var projesindeki amacımız; ilçemize ve geleceğimize katkı sağlayacağına inandığınız bir fikriniz var ise bizimle paylaşmanız ve vatandaşlarımızın herhangi bir alanda öneri ve fikirlerini belediyemiz birimlerine doğrudan aktarabileceği bir kanal oluşturmaktır. Fikirleriniz ilçemizin gelişmesi ve yol göstermesi açısından bizler için çok önemlidir. İnanıyoruz ki Terme’yi seven her insanın mutlaka düşündüğü çok güzel fikirleri vardır. İlçemizin ilerleyişi her birimizin aklı, duygusu, düşüncesi, öngörüsü ve vicdanı ile mümkün olacağından fikir, proje ve düşüncelerinizi http://termeninfikri.terme.bel.tr/ üzerinden bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.”SIRADAKİ HABER