HaberlerSeviye Eğitim Kurumları eğitim-öğretime başladı

Seviye Eğitim Kurumları eğitim-öğretime başladı

Seviye Eğitim Kurumları Fen ve Anadolu Lisesi modern ve teknolojik yeni binası ve güçlü öğretmen kadrosu ile eğitim-öğretime başladı

Seviye Eğitim Kurumları eğitim-öğretime başladı

Eğitim alanında Samsun’unulusal markası ve yerel gücü konumunda bulunan Seviye Eğitim Kurumları Fen ve Anadolu Lisesi başarı odaklı eğitim, özgün ortam ve 21. yüzyılın gereklerini yerine getirme politikası ile eğitim-öğretime başlayan Seviye Eğitim Kurumları Fen ve Anadolu Lisesi, avantajlı kayıt fırsatları ile de dikkat çekiyor.

ÖZENLE VE TİTİZLİKLE ÇALIŞTIK

Seviye Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Hürriyet Demirel Anadolu ve Fen Lisesindeki amaç ve vizyonları ile ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: Yaşam, deneyim ve başarılarımızın bize kattığı güç, tecrübe ve her geçen gün artan heyecanımızla öğrencilerimize yeni öğrenme modelleri sunuyoruz. 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde Seviye Eğitim Kurumları Fen ve Anadolu Lisesi kampüsümüzde eğitim-öğretime başlıyoruz. Ağustos ayı itibari ile okulumuzun resmi onayı geldi. Okul müdüremiz Ulviye Taç ve öğretmenlerimiz de resmi olarak okulumuzda görevlerine başladılar ve yeni eğitim-öğretim sezonu öncesi öğrencilerimize oryantasyon eğitimi vermeye başladılar. Seviye Eğitim Kurumları olarak okulumuzu açmaktaki amacımız Samsun’da lise kademesinde güçlü kadro ve kaliteli eğitim anlamında bir açık olduğunu görmemiz ve bu açığı kapatmak isteyişimizdir. Seviye Eğitim Kurumları olarak akademik başarının sorumluluğunun yalnızca öğrencilerin omuzlarına yüklenmesi yerine öğretmen, veli, öğrenci uyumu ve iletişimi ile elde edileceğine inanıyoruz.  Öğretmen kadrosunun öğrenciyi geliştiren ve öğrenciye basamak atlatan bir ekip olması gerektiğine inanarak bu konuda özenle ve titizlikle çalıştık. Dolayısı ile böyle bir ekip oluşturarak iyi bir liderlik ile bu yıl iddialı bir şekilde gerek üniversite hazırlık sınıflarında gerekse de ara sınıflarda başarılı olacağımıza inanıyoruz. 9. ve 10. sınıflarda daha çok akademik eğitim kısmı ön plana çıkarmakla birlikte 21. yüzyılın getirmiş olduğu kriterlere de son derece önem göstermekteyiz. Özellikle bu kıstasların başında gelen çoklu zekâ, çoklu iletişim, aynı anda birden fazla işe odaklanabilme ve öğrencinin kendisini ifade edebilmek yer alıyor. Öğrencilerimizin bu özelliklerinin de gelişebilmesi adına akıl oyunları, robotik çalışmaları, stem çalışmaları, kulüp çalışmaları, festivaller ve daha birçok planlamamız var. Özellikle robotik kodlama ve stem çalışmalarıyla öğrencinin aktif bir şekilde dersin içerisinde yer alacağı özel bir ders programı hazırlıyoruz.”

GURUR DUYUYORUZ

Seviye Eğitim Kurumları kurslarına da değinen Hürriyet Demirel, “Seviye Eğitim Kurumları olarak Samsun’da üniversite hazırlık kursumuz, yabancı dil eğitim kursumuz, LGS sınavlarına hazırlık kurslarımızla eğitim-öğretime devam ediyoruz. Bu kurumlarımızdaki başarımızı bu yıl üniversiteye yerleştirdiğimiz öğrenci oranımız ile gösterdik. Üniversiteye yerleştirmede ciddi anlamda kazandırma oranı elde ettik ve bununla da gurur duyuyoruz. Bu konu hakkında da çalışma arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü bu iş son derece özveri, fedakârlık ve ekip ruhu isteyen oldukça zorlu bir iş, bunu başardığımız için gururluyuz. 2019-2020 eğitim-öğretim sezonunda tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerimize başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.

Hakan KAYA

EN ÇOK OKUNANLAR

Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

1 Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

2 Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

3 Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

4 Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

5 Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

6 Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

7 Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

Washington'da Floyd protestosu

8 Washington'da Floyd protestosu

Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

9 Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu

10 Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu


SIRADAKİ HABER