HaberlerSamsunspor haberİrfan Buz: 'Herkes kenetlenecek şampiyonluk gelecek'

İrfan Buz: 'Herkes kenetlenecek şampiyonluk gelecek' - Samsunspor haber

Teknik Direktör İrfan Buz, 'Her şeyden önce çok mutluyuz. 3 puanımızı aldık. Futbolcu kardeşlerimin hepsini kutluyorum. Bu sene herkesin sadece düşüneceği şey Samsunspor. Kendilerinden feragat ederek, herkes bu sene şampiyonluğu düşünecek' dedi

İrfan Buz: 'Herkes kenetlenecek şampiyonluk gelecek'

HAK ETTİK VE ALDIK

Gümüşhanespor maçı sonrası tesislerde basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör İrfan Buz, önemli açıklamalarda bulundu. Alınan 9 kişilik galibiyet sonrası önemli bir 3 puan elde ettiklerini belirten Buz, “Güzel bir ambiyans yakaladık. Bugün BAL takımından biriyle de 9 kişi oynasanız bile zorlanabilirsiniz. Gümüşhane gibi zor bir deplasmanda 9 kişi ile iyi mücadele ederek 3 puanı aldık. Özellikle 2 kişi eksilen bir takıma karşı onlar da kaybetmek istemezler. O yüzden yaptığımız o mücadele çok önemliydi. 3 puanı hak ettiğimizi düşünüyorum" dedi.

SIRADA PENDİKSPOR VAR

Pendikspor maçına iyi hazırlanacaklarını dile getiren İrfan Buz, “Bugünden itibaren sadece Pendikspor maçını düşünüyoruz. Bu maça çok iyi hazırlanacağız. Bu maçta da farklı senaryolar önümüze çıkabilir. Onun için de taraftarlarımızdan bir ricam var. Siz bize güvenin. Takımı destekleyin. Son dakikaya kadar destekleyin. Çünkü bizim bütün mücadelemizi 3 puan için vereceğimize inanabilirsiniz. Bizlerde çok erken gol bulmak isteriz. Bu ligde çok farklı faktörler ortaya çıkabilir" dedi.

FERHAT'TA KART DOĞRU

Takımının coşkulu, baskılı oynayacağını ve aynı zamanda da dengeli olacağını belirten İrfan Buz, "Ferhat Çulcuoğlu’nun yediği kartlara baktığınızda hakemin doğru olduğunu düşünüyorum. Hakemin genel anlamda çok iyi bir müsabaka yönettiğini düşünmüyorum. Hakemler de bir üst lige çıkmak için zaman zaman hatalar yapabiliyorlar. Eğer siz 6 ile 10’uncu dakika arasında hemen bir sarı kart çıkartırsanız o zaman sizin burada o maçı bitirme şansınız çok aza düşüyor" diye konuştu.

HAKEMLER DİKKAT ETSİNLER

Buz, "Topa karşı sert olacaksın. Mücadele veriyoruz. Bizim bir büyük resmimiz var. O da şampiyonluktur. O benim ekmeğimdir, her şeyimdir. Ben onun mücadelesini veriyorum. Tabi ki bazı sınırları aşmayacağız. Hakem arkadaşlarımız da biraz dikkat etsinler. Bizim görmek istediğimiz Samsunspor coşkulu, baskılı ama aynı zamanda dengeli bir takım olması gerekiyor. Bastığınız zamanda aynı şekilde dengeli olmanız gerekiyor. İlerleyen haftalarda maç ritmini yakalamış bir Samsunspor bunları gösterecektir” dedi.

EN BÜYÜK SAMSUNSPOR'DUR

Futbolcularının bu sene düşüneceği tek şeyin Samsunspor olduğunun altını çizen İrfan Buz, “Bu sene herkesin sadece düşüneceği şey Samsunspor. Kendi şeylerinden de feragat ederek, herkes bu sene fedakarlık yapacak. En büyük Samsunspor’dur. Bunun bir üstü yoktur. Bu kulüp 1965 yılında kuruldu. Burada birçok insanın emeği var. Burada herkes kenetlenecek, herkes işini yapacak. Gümüşhanespor maçında taraftarlarımızdan iyi bir sinerji aldık. İnşallah bu haftaki Pendikspor maçında da stadı doldururlar" diye konuştu.

 SIRADAKİ HABER