HaberlerGelişim Yuva organik bahçesi ile fark yaratıyor

Gelişim Yuva organik bahçesi ile fark yaratıyor

Gelişim Yuva, Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Çarşamba'nın Costal bölgesinde bulunan organik bahçesi ile hem çocukların sağlıklı beslenmesini hem de doğa ile iç içe olmalarını sağlıyor

Gelişim Yuva organik bahçesi ile fark yaratıyor

Gelişim Yuva, Kreş ve Gündüz Bakım Evi yenilikçi yüzü ile olduğu kadar organik tarıma verdiği önem ile de dikkat çekiyor. Adalet mahallesinde hizmet vermekte olan Gelişim Yuva Kreş ve Gündüz Bakım Evi, öğrencilerine kendi ürettiği organik ürünler ile hizmet veriyor. Çocukların beslenmesinde Çarşamba‘nın Costal bölgesinde bulunan organik bahçesinde ürettiği ürünleri kullanan Gelişim Yuva, öğrencilerini de bu bahçeye götürerek eğitimine orada da devam ediyor. Gelişim Yuva öğrencileri organik bahçede geziyor, sebze ve meyveler hakkında bilgi ediniyor ve doğal bir ortamda oyun oynama fırsatı buluyor.

ÖNCELİK SAĞLIKLI BESLENME

Çocukların organik beslenmelerinin ve doğa ile iç içe olmalarının son derece önemli olduğuna dikkat çeken Gelişim Yuva Kreş ve Gündüz Bakım Evi İşletme Sahibi Tuğba Gemici, “Kreşimiz 1994 yılında kurulmuş olup her zaman eğitim anlayışını yenileyerek hizmet vermeye devam etmiştir. Özellikle 2018 yılında büyük ölçüde yenilenen yüzü ile teknolojik gelişmeleri ve organik beslenmeye verdiğimiz önem artmıştır. Çocuklarımıza yedirdiğimiz domatesi, biberi, patlıcanı, meyveleri hepsini kendi bahçemizde üretiyoruz. Çocuklarımızla turşu kurup onlara menemen yapmayı öğretiyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı birer birey olabilmeleri için öncelikle sağlıklı beslenebilmeleri gerekiyor. Bizde Gelişim Yuva Kreş ve Gündüz Bakım Evi olarak çocuklarımıza bu fırsatı verebilmenin ve onlar ile doğa içerisinde birlikte ürün elde edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kaliteli eğitim anlayışımız ve çocuklarımızın gelişimini her açıdan düşünüyor olmamız takdir topladığı kadar yoğun ilgi görmemizi de sağlıyor. Bu sebeple artan talep doğrultusunda Atakum’da Tırtıl Kreş ve Anaokulu olarak ikinci bir şube açtık. Amacımız; kaliteli eğitim anlayışımızı daha fazla öğrenciye ulaştırabilmek ve talepleri karşılayabilmek” diye konuştu.

ORGANİK BAHÇEMİZDE ZAMAN GEÇİRİYORUZ

Yaz okulu programımız dahilinde havuz, bahçe ve gezi programları düzenlediklerine de değinen Tuğba Gemici, “Bahçemizde zaman geçiriyor, çalışıyor ve oyunlar oynuyoruz. Biz okulu ve öğretimi sadece dört duvar arası olarak görmüyoruz. Bizim için hayatın her anı bir eğitim fırsatı oluyor. Dört duvar arasında eğitim gören çocuklar enerjilerini atamıyor hem de psikolojik olarak dış etkilere daha açık oluyor. ‘Gelişim Yuva Kreş ve Gündüz Bakımevi’ ve ‘Tırtıl Yuva Kreş ve Gündüz Bakımevi’ olarak çocuklarımızın sadece gelişimlerine değil, eğitim öğretimlerine de son derece özen gösteriyoruz. 12 yıldır içerisinde olduğum bu mesleği severek, başarıyla, fark ve farkındalık oluşturarak yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çocuk gelişimci, sosyal hizmet uzmanı ve oyun terapisti olmanın avantajlarını kullanıyor ve çocuklarımız için her zaman daha iyisini düşünüyorum” dedi.

Yaşar TUNCEL

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da Saski faturaları çıldırtıyor

1 Samsun'da Saski faturaları çıldırtıyor

Sayıları azalan iller arasında Samsun'da var

2 Sayıları azalan iller arasında Samsun'da var

Samsunspor yol haritasını belirledi

3 Samsunspor yol haritasını belirledi

Fındık fiyatları ne kadar? 01 Haziran Pazartesi il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 01 Haziran Pazartesi il il güncel fındık fiyatları

Belediye Başkanı ve çalışanları saldırıya uğradı

5 Belediye Başkanı ve çalışanları saldırıya uğradı

Yedaş arıza dedi ama faturayı Samsunlu vatandaş ödüyor

6 Yedaş arıza dedi ama faturayı Samsunlu vatandaş ödüyor

Samsunlu Polisi şehit eden psikopat polislere de jiletle saldırmış

7 Samsunlu Polisi şehit eden psikopat polislere de jiletle saldırmış

Silahlı kavgada 2'si polis 7 kişi yaralandı

8 Silahlı kavgada 2'si polis 7 kişi yaralandı

Samsun'da dişi hint keneviri eken 3 kişi adliyede

9 Samsun'da dişi hint keneviri eken 3 kişi adliyede

Samsun'da 2019 kaza bilançosu: 105 can kaydı, 5 bin 264 yaralı

10 Samsun'da 2019 kaza bilançosu: 105 can kaydı, 5 bin 264 yaralı


SIRADAKİ HABER