HaberlerSamsun haberSamsun'da 2 ilçe için 'afet bölgesi' talebi

Samsun'da 2 ilçe için 'afet bölgesi' talebi - Samsun haber

Ziraat odası başkanları, 'Terme ve Salıpazarı ilçelerinde meydana gelen sel afetinde yapıları hasar gören vatandaşlar afetzede kabul edildi. Ancak iki ay arayla sel felaketine maruz kalan Çarşamba ve Ayvacık ilçelerimiz için de gereğinin yapılmasını talep ediyoruz' dediler

Samsun'da 2 ilçe için 'afet bölgesi' talebi

Samsun'da Ziraat odası başkanları, Terme ve Salıpazarı ilçelerinde meydana gelen sel afetinin ‘genel hayata etkili’ sayılması ve yapıları hasar gören vatandaşların ise afetzede kabul edilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Başkanlar, Çarşamba ve Ayvacık ilçelerinin kapsam dışı tutulmasını eleştirerek, “Özellikle Çarşamba ilçesinin iki ay arayla üst üste sel felaketine maruz kalmasına rağmen kapsam dışı tutulması Çarşambalı çiftçiyi mağdur etmiştir” dediler.

BAŞKANLARDAN TEŞEKKÜR

Başkanlar, “Başta TZOB Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar’ın talimatları doğrultusunda bölgede gerekli çalışmaları yapan TZOB yönetim kurulu üyesi Hasan Kozoğlu, Arslan Soydan ve Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı’nın konu ile ilgili yakın takipleri sonuç verdi. Genel Hayata Etkileme kapsamına alınan Terme ve Salıpazarı ilçelerimiz adına İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Samsun Valimiz Osman Kaymak’a ve konuyla yakinen ilgilenen Samsun milletvekillerimize hassasiyetlerinden dolayı çiftçilerimiz adına teşekkür ederiz. İki ay arayla sel felaketine maruz kalan Çarşamba ve Ayvacık ilçelerimiz için de gereğinin yapılmasını yüce makamlarından saygılarımızla arz ve talep ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

 SIRADAKİ HABER