HaberlerSamsun haberOMÜ ve Japon üniversitesinden ilk etkinlik

OMÜ ve Japon üniversitesinden ilk etkinlik - Samsun haber

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ve Japonya Nagaoka Teknoloji Üniversitesi iş birliğinde ilk etkinlik gerçekleştirildi.

OMÜ ve Japon üniversitesinden ilk etkinlik

Japonya'da bulunan Nagaoka Teknoloji Üniversitesinin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Takashi Yukawa ile aynı üniversitenin Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Shigeru Nagasawa'nın konuşmacı olarak katıldığı "Üniversitemiz ile Nagaoka Teknoloji Üniversitesi Arasındaki 1. İş Birliği Semineri”, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Seminere, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yüksel Ardalı, Mühendislik Fakültesi ile diğer fakültelerin öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

VERİMLİ BİR ETKİNLİK

Seminerin açılış konuşmasını yapan Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Özgür Demircan, “Nagaoka Teknoloji Üniversitesi ile üniversitemiz arasında öğrenci değişimi ve akademisyenlerin ortak çalışmalar yapabilmesi amacıyla iş birliği yapılması kararı verildi. Bunun yanında Nagaoka Teknoloji Üniversitesi Makine Mühendisliği ile Üniversitemiz Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü iş birliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşmanın neticesinde ilk etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin yararlanmasını umduğumuz verimli bir etkinlik olmasını diliyorum” dedi. Nagaoka Teknoloji Üniversitesinin tanıtım videosuyla başlayan seminerde ilk sunumunu gerçekleştiren Prof. Dr. Takashi Yukawa, Nagaoka Teknoloji Üniversitesinin konumu, misyonu, öğrenci sayısı ve akademik kadrosu hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Seminerin diğer konuşmacısı Prof. Dr. Shigeru Nagasawa ise sunumunda Makine Mühendisliği Bölümünde gerçekleşen projeleri katılımcılarla paylaştı.SIRADAKİ HABER