HaberlerSamsun haberSamsun'da başkan düğmeye bastı... Kabus sona erecek

Samsun'da başkan düğmeye bastı... Kabus sona erecek - Samsun haber

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçeyi sel kabusundan kurtaracak proje için düğmeye bastı. Ankara'dan gelen heyet Terme Çayı ıslah projesi için istişarede bulundu.

Samsun'da başkan düğmeye bastı... Kabus sona erecek

Samsun'da Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Ankara'dan gelen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen'i ağırladı. Genel Müdür Gürgen, Terme çayı üzerinde yapılması planlanan ıslah çalışması hakkında bilgi alarak, yerinde incelemelerde bulundu. Gürgen'e Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri Şube Müdürlerinden oluşan heyet eşlik etti.

GELECEĞİ PLANLIYORUZ

Terme'yi sel kabusundan kurtarmak için düğmeye bastıklarını ifade eden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, 'İlçemizde her yağmurda yaşanan sel korkusu artık tarih olacak. Günü birlik değil, 50 yıl sonrasını planlayarak, projelerimizi geliştiriyoruz. Terme Çayı üzerindeki ıslah çalışmaları için gerekli görüşmeleri sürdürüyoruz. En kısa sürede projemiz hayata geçecek. Genel müdürümüzle yaptığımız istişareler neticesinde ilçemiz için büyük bir projenin ilk adımını attık' dedi.

 SIRADAKİ HABER