HaberlerÜstün Avize'den yeni bir dünya rekoru

Üstün Avize'den yeni bir dünya rekoru

120 bin kişilik kapasitesiyle dünyanın en büyük camilerinden biri olarak Tacikistan'ın Başkanti Duşambe'de inşa edilen camiinin avizeleri Türkiye'nin avizede öncü markası Üstün Avize Fabrikası'nın Samsun Tesislerinde üretildi

Üstün Avize'den yeni bir dünya rekoru

Tüm dünyadaki camilerde kullanılan avizelerin marke tercihi olan Üstün Avize, dünyanın en büyük camilerinden birininin daha avizelerini üretti. acikistan'ın Başkanti Duşambe'de inşa edilen 120 bin kişilik caminin avizelerini Samsun'daki tesislerinde üreten Üstün Avize'nin Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Üstün Çiçek, "Üretimi 4 ay süren 1 tanesi 12 metre çapında, her biri 6 metre çapında 68 adet avizeleri üretip yerine montajını gerçekleştirdik. Tasarım, planlama, üretim ve montaj süreçlerini profosyonel yönetim tarzı ile başarılı bir şekilde tamamladık. Katar devletinin sponsor olduğu camide aydınlatma değerlerinde olan LUX ve Lümen hesaplarının tümü projede gerçekleştirilerek özel bir aydınlatma şekli benimsenmiştir. Ülkemizi ve markamızı gururla temsil ettik" dedi.

TÜM DÜNYADA İMZASI VAR

Üstün Avize, Viladimir Puti'nin açılışına katıldığı Moskova'daki büyük katedral camisinin aydınlatmasını da yapmıştı. Aynı zamanda Köln, Paris, Bişkek, Amstredam, Lefkoşe, Tripoli gibi dünyanın bir çok ülkesindeki büyük camilerinin aydınlatmasının altında da imzası bulunan 1974 yılından beri Samsun'un gurur markalarından olan Üstün Avize, Samsun'da bulunan 5 bin metrekarelik tesislerinde üretim yapıyor. TSE ile birlikte, ülkelerinin elektrik ve ürün standartlarını bünyesinde bulunduran Üstün Avize, üretim hedeflerini büyüterek, inovasyon ve yeni yatırımlarla büyüme trendini yakalama yolunda emin adımlar atıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Kavga ihbarına giden polislere pastalı sürpriz

1 Kavga ihbarına giden polislere pastalı sürpriz

Taburcu olan Korona virüs hastası,komşularınca alkışlarla karşılandı

2 Taburcu olan Korona virüs hastası,komşularınca alkışlarla karşılandı

İletişim Başkanlığından dünya genelinde korona virüs durumu hakkında paylaşım

3 İletişim Başkanlığından dünya genelinde korona virüs durumu hakkında paylaşım

Kırıkkale'de gece yarısı kumar operasyonu: 14 kişiye sosyal mesafe cezası

4 Kırıkkale'de gece yarısı kumar operasyonu: 14 kişiye sosyal mesafe cezası

Otomobil bahçeye uçtu

5 Otomobil bahçeye uçtu


SIRADAKİ HABER