Samsunlular dikkat! O ilçelere kar yağışı uyarısı

Samsunlular dikkat! O ilçelere kar yağışı uyarısı - Samsun haber

Meteorolojiden alınan 5 günlük hava durumu tahminlerine göre, Samsun'un iç bölgedeki ilçelerinde ve yüksek kesimlerinde karla karşışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Peki Samsun'a kar ne zaman yağacak? İşte detaylar...

Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden alınan 5 günlük hava durumu raporuna göre, Samsun'da bu hafta hava sıcaklıklarının düşmesi bekleniyor. Bu haftayı yağışlı geçirecek olan Samsun'da, iç bölgedeki ilçeler ile yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili olacak. Peki Samsun'a kar ne zaman yağacak?

SAMSUN'UN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU

24 Aralık Salı günü (bugün) Samsun merkezde çok bulutlu hava hakim olacak. İlçelerde ise havanın yağışlı olası bekleniyor. Ladik'in yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili olacak. 25 Aralık Çarşamba ve 26 Aralık Perşembe günü yağışlı havanın tüm ilçelerde etkili olması tahmin edilirken, Ladik'te kar yağışı bekleniyor. 27 Aralık Cuma ve 28 Aralık Cumartesi günü Samsun ve ilçelerinde yağışlı hava etkisini devam ettirecek. Asarcık, Havza, Kavak, Ladik ve Vezirköprü'de ise karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek.