HaberlerKocaeli haberİzmit'te çölyak hastalarını sevindirecek gelişme

İzmit'te çölyak hastalarını sevindirecek gelişme - Kocaeli haber

KOCAELİ (İHA) – İzmit Belediyesi bir sosyal sorumluluk projesi olarak çölyak hastası vatandaşlar için İBB Halk Ekmek ile anlaşmaya yapacak.

İzmit'te çölyak hastalarını sevindirecek gelişme

Glutensiz ürünleri tüketmek zorunda olan çölyak hastası vatandaşlar için Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in girişimiyle İzmit Belediyesi, İBB Halk Ekmek'ten glutensiz un ve ekmek almaya hazırlanıyor. Belediyenin sosyal sorumluluk projesi kapsamında değerlendirilen projede İBB'den uygun fiyata alınan ürünlerin kar amacı olmadan direkt satışı gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu kapsamda proje için İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Edirnekapı Fabrikası Pazarlama Müdürü ve İşletme Müdürü ile görüşerek ilk adımı attı.
İzmit Belediyesinin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan bu çalışma ile uygun fiyata alınan ürünlerin kar amacı olmadan vatandaşa direkt satışı gerçekleştirilecek. Çölyak hastaları tarafından da yoğun olarak talep edilen bu çalışma için görüşmeler devam ediyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Siirt'te 30 köy yolu ulaşıma kapandı

1 Siirt'te 30 köy yolu ulaşıma kapandı

Denizli'de iki katlı ahşap ev alev alev yandı

2 Denizli'de iki katlı ahşap ev alev alev yandı

Edirne'de trafik kazası: 2 yaralı

3 Edirne'de trafik kazası: 2 yaralı

Araçta sıkışan sürücüyü polis ve sağlık ekipleri kurtardı

4 Araçta sıkışan sürücüyü polis ve sağlık ekipleri kurtardı


SIRADAKİ HABER