HaberlerSamsun haberİlkadım'ın umudu 'kredi'

İlkadım'ın umudu 'kredi' - Samsun haber

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, çok zorlu bir 2019 yılını geride bıraktıklarını belirterek, 18 milyon lira kredi taleplerinin Büyükşehir Meclisinden geçmesi halinde personel alacaklarının ödeneceğini, firma alacaklarının ise yapılandırılacağını söyledi.

İlkadım'ın umudu 'kredi'

Ekonomik sıkıntılarının devam ettiğini kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İhlas Haber Ajansına (İHA) özel açıklamalarda bulundu. 2020 yılı hedefleri ve meclisten talep ettikleri 18 milyon TL'lik krediyi nerede kullanacakları konusunda bilgi veren Başkan Demirtaş, kredi çıktığında personel alacaklarının ödeneceğini, firma alacaklarını da yapılandırılacağını ifade etti.

2021'DE BİZİM DAHA GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

Çok sıkıntılı bir süreci geride bıraktıklarını vurgulayan Demirtaş, "Zorlu sürecin yüzde 75-80'inini geride bıraktık. Buna rağmen 2020 yılı da bizim için tamiratı devam eden bir yıl olacak. İnşallah 2021'e yeni doğmuş bir halle girmiş olacağız diye düşünüyorum. 2020'de o kadar iddialı değilim ama 2021'de bizi daha güzel günler bekliyor. Biraz daha sıkı para politikası ve oldukça sınırlı hizmet sürdürmeye devam edeceğiz. 2020 yılı da bizim için toparlanma süreci sağlayan bir yıl olacak. 2019'da çok zorlu bir süreç yaşadık. Hem biz hem de çalışanlarımız zaman zaman maaş alamayacağımız durumları da yaşadık. Bundan sonraki süreçte bu maaş durumu tekrar yaşanmaz diye umut ediyorum. Önümüzde hizmet yapma dönemimiz de açılmış olacak inşallah. Darlık olmadan genişlik olmuyor" diye konuştu.

PERSONEL ALACAKLARI TEMİZLENECEK

18 milyon TL'lik kredinin onaylanması sonrasında yarım verilen personel maaşlarının da temizleneceğini söyleyen Demirtaş, "18 milyonluk kredi talebimiz, ödeyemediğimiz yarım maaşların ödenmesi bir de bir de bizden aşırı derecede alacakları olan firmalar var. Bunların borçlarının yapılandırılması için bir düzene sokmamız gerekiyor. Çok fazla zor durumda kalıyoruz. Devamlı icrayla muhatap oluyoruz. Bu nedenle bu 2 borcu yapılandırmayı düşünüyoruz. İstediğimiz kredi, bu 2 kalemde kullanılacak yani borçların ödenmesi ve çalışanların alacakları ödenerek onların da mağduriyetinin giderilmesine yönelik bir düzenleme olmuş olacak. Faiz oranlarının düşmesini fırsat bilerek bunu bu şekilde 5 yıl gibi bir zamana yaymış olacağız. Kredi onaylandığı anda personel alacaklarının hepsini temizleyeceğiz. Şu anda erken müjde doğru değil çünkü kredinin çıkıp çıkmayacağı belli değil. Kredi çıkınca müjdeyi veririz" şeklinde konuştu.

18 milyon TL'lik kredinin onaylanıp onaylanmayacağı 8 Ocak Çarşamba günü yapılacak Samsun Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında belli olacak.

 

EN ÇOK OKUNANLAR

Bakanlık duyurdu! Samsun'daki o firma ifşa edildi

1 Bakanlık duyurdu! Samsun'daki o firma ifşa edildi

Osman Kaymak - Kayyum - Yüksel Yıldırım

2 Osman Kaymak - Kayyum - Yüksel Yıldırım

Samsun'da dikiz aynası sipariş etti, paketi açınca şok oldu

3 Samsun'da dikiz aynası sipariş etti, paketi açınca şok oldu

Samsun'un 5 günlük hava durumu raporu (17-21 Şubat)

4 Samsun'un 5 günlük hava durumu raporu (17-21 Şubat)

Tipini beğenmediği palyaçoya saldırdı

5 Tipini beğenmediği palyaçoya saldırdı

Samsun'da bir ailenin yardım çığlığı

6 Samsun'da bir ailenin yardım çığlığı

Okulda silahlı saldırı! Önce müdürü, sonra kendini vurdu

7 Okulda silahlı saldırı! Önce müdürü, sonra kendini vurdu

Fındık fiyatları ne kadar? 17 Şubat Pazartesi il il fındık fiyatları

8 Fındık fiyatları ne kadar? 17 Şubat Pazartesi il il fındık fiyatları

Samsun'da iki otomobil çarpıştı: 1 yaralı

9 Samsun'da iki otomobil çarpıştı: 1 yaralı

Samsun'da 21 yıla kadar ceza aldılar, beraat ettiler

10 Samsun'da 21 yıla kadar ceza aldılar, beraat ettiler


SIRADAKİ HABER