HaberlerSamsun haberLösemili Samet için seferber oldular

Lösemili Samet için seferber oldular - Samsun haber

Samsun'da tedavi gören lösemi hastası Samet Aşlı'nın arkadaşları ve vatandaşlar Amasya'da sosyal medya aracılığıyla kan bağışı kampanyası başlattı.

Lösemili Samet için seferber oldular

Yavuz Selim Meydanı'na gelen Kızılay kan bağışı aracının önünde bağış yapmak için kuyruklar oluşturan Amasyalı vatandaşlar bağış yapmak için seferber oldu.

SAMSUN'DA TEDAVİ GÖRÜYOR

Samet Aşlı'nın kardeşi Güllü Aşlı, "Kardeşim için buradayız. Kardeşim Samet Aşlı lösemi hastası. Biz de kardeşim için bir duyuruda bulunmuştuk. Halkımız sağ olsun duyarlılığını gösterdi ve bizi yalnız bırakmadı. Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde uygun ilik bulunamadı kardeşime. Burada bugün bu yüzden toplandık. 2 hafta boyunca Kızılay aracı burada olacak bağışlar devam edecek. Sadece kardeşim için değil tüm hastalar kan ve kök hücre bağışı bekliyor. Sadece kök hücreyle de yeterli değil bu hastalar her gün kan da alıyorlar. 3 aydır hastanede kemoterapi tedavisi görüyor. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu kazanmıştı. Okula başladıktan bir ay sonra bu tanı konuldu. Şu an Samsun'da tedavi görüyor" dedi.

rrr

TEDAVİSİ İÇİN İLİK GEREKİYOR

Samet Aşlı'nın arkadaşı Yusuf Tıngır, "Samet Mert Aşlı'nın yıllardır arkadaşıyız. 2-3 ay önce Samet kardeşimiz bu hastalığa yakalandı. Bu hastalığı atlatması için yurt dışından ilaçlar geldi ama şu an tedavisi için ilikte gerekiyor. Bizden ilik için kan vermemizi ve arkadaşlarımıza yaymamızı istedi. Biz de sosyal medyadan bunu yaydık. Sağ olsun tanıyan tanımayan birçok kişi donör olmaya geldi. İnşallah aramızdan birininki uyar. Tedavisi sürecinde yardımcı olabiliriz umarım" diye konuştu.

İLK GÜN 300 KİŞİ KAN BAĞIŞI YAPTI

2 hafta Amasya Yavuz Selim Meydanı'nda Kızılay kan aracı kan bağışı toplayacak. Kızılay kan bağışı aracı önünde uzun kuyruklar oluşturan Amasyalılar, kan bağışında bulundu. 2 hafta içinde uygun iliğin bulunması hedefleniyor. İlk gün 300 kişi kan bağışı yaptı.

 

EN ÇOK OKUNANLAR

Motosikletli kurye yolda bulduğu içi para dolu cüzdanı polise teslim etti

1 Motosikletli kurye yolda bulduğu içi para dolu cüzdanı polise teslim etti

Otomobil ile kamyonet kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü 3 yaralı

2 Otomobil ile kamyonet kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü 3 yaralı

Otomobil polis otosuna çarptı: 2'si polis 3 yaralı

3 Otomobil polis otosuna çarptı: 2'si polis 3 yaralı

MHP Aydın İl Başkanı Alıcık'tan Karacasu ziyareti

4 MHP Aydın İl Başkanı Alıcık'tan Karacasu ziyareti

Samsun'da kamyon tıra arkadan çarptı: 2 yaralı

5 Samsun'da kamyon tıra arkadan çarptı: 2 yaralı

Bağımlılıkla mücadele seminerleri KUTO'da yapıldı

6 Bağımlılıkla mücadele seminerleri KUTO'da yapıldı

Mert Hakan bu sezonki 9. golünü attı

7 Mert Hakan bu sezonki 9. golünü attı

Sivasspor'a 3 gün galibiyet izni

8 Sivasspor'a 3 gün galibiyet izni


SIRADAKİ HABER