HaberlerKırşehir haberKırşehir AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli, "FETÖ Borsası iddiası yalansa C

Kırşehir AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli, "FETÖ Borsası iddiası yalansa C - Kırşehir haber

Kırşehir Belediyesi 2020 yılının ilk Belediye Meclisi Toplantısında konuşan Belediye Meclis Başkanı Selehattin Ekicioğlu'nun iddialarına cevap veren AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, "FETÖ Borsası iddiası yalansa Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum" dedi.

Kırşehir AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli,

AK Parti milletvekili Mustafa Kendirli, belediye başkanı 'basın mensuplarını itham ederek' diyor ki; "Bunlar şantajla daha önceki dönemde Kırşehir Belediyesinden ihale aldılar. Adrese teslim ihaleler aldılar diye iddia ediyorlar. Kimi kast ediyorsun kimi kast ediyorsan çık söyle" dedi.
"Varsa bir şey savcılar orada gidin gereğini yapın" diyen milletvekili Kendirli, açıklamasında; "Önceki dönem belediye başkanı ve ekibi çok ciddi manada zan altında kalıyor. Kırşehir'de başınızı nereye dönderseniz Yaşar Bahçeci ve ekibinin eserini görürsünüz. Bırakın bu işleri ve bu eserlerin üzerine bir şeyler koymaya çalışın. Yargıda ciddi manada zan altında kalıyor. Diyor ki; 'borsalar kurulmuş ne borsasıysa' o borsalarda birileri milyon dolarlar vermiş de kendini kurtarmış. Bu kimse bu olay neyse elinde belge varsa gitsin ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunsun. Eğer bu bir iftira ve yalansa ki öyle Cumhuriyet Savcılarımızı da göreve davet ediyorum" diye konuştu.

Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu ise Ocak ayı belediye meclisi toplantısında şantaj yaptığını ileri sürdüğü iş adamının kendini ve çocuklarını kurtarmak için kaç dolar verdiğini biliyoruz ifadelerini kullanarak "Kendisini kurtarmak için hangi borsada kaç dolar verdiğini de biliyoruz. Çocukları ve kendini kurtarmak için parası olan kurtuldu parası olmayan yatıyor. Hangi borsa olduğunu biliyorsunuz. Bunu bende değil Şamil Tayyar söylüyor"demişti
AK Parti il binasında düzenlenen toplantıda İl Başkanı Muzaffer Aslan ise Kırşehir Belediyesine alınann personellerin hiç birisinin ideolojisine bakılmadan alındığını belirtti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Yılport Samsunspor - Amed maçı ne zaman, saat kaçta hangi kanalda?

1 Yılport Samsunspor - Amed maçı ne zaman, saat kaçta hangi kanalda?

İşte Samsun'daki TOKİ listesi

2 İşte Samsun'daki TOKİ listesi

Samsun'da iş yeri kurşunlamaya gözaltı

3 Samsun'da iş yeri kurşunlamaya gözaltı

Bıçaklayıp cesedini yaktı

4 Bıçaklayıp cesedini yaktı

Yılport Samsunspor - Amed maçının hakemi belli oldu

5 Yılport Samsunspor - Amed maçının hakemi belli oldu

Samsun'da FETÖ'ye sınav operasyonu: 22 gözaltı

6 Samsun'da FETÖ'ye sınav operasyonu: 22 gözaltı

Samsunspor'da Muhsin Yıldırım'dan kötü haber

7 Samsunspor'da Muhsin Yıldırım'dan kötü haber

Komşusunu evine çağırıp başından vurdu

8 Komşusunu evine çağırıp başından vurdu

Türkiye profesyonel liglerinin kralı Bahattin Köse

9 Türkiye profesyonel liglerinin kralı Bahattin Köse

Dr. Mustafa Yazıcı: 'Tam tıkalı damarlar ameliyatsız açılıyor'

10 Dr. Mustafa Yazıcı: 'Tam tıkalı damarlar ameliyatsız açılıyor'


SIRADAKİ HABER