Haberlerİstanbul haberApartman görevlilerine MEB onaylı budama eğitimi

Apartman görevlilerine MEB onaylı budama eğitimi - İstanbul haber

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından apartman görevlilerine MEB onaylı olarak verilen budama eğitimleri kapsamında apartman görevlileri, temel budama prensiplerini, meyve ağaçlarında ve süs bitkilerinde nasıl budama yapılması gerektiğini öğrenme imkanı buluyor.

Apartman görevlilerine MEB onaylı budama eğitimi

Beylikdüzü Belediyesi, mesleki uzmanlık adına ücretsiz olarak verdiği eğitimlere devam ediyor. İlk olarak Beylikdüzü Bizimkent ve Basındoğa Siteleri'nin apartman görevlileri ile başlayan ve haftada iki gün verilen budama eğitimiyle apartman görevlileri doğru budama tekniklerini öğrenme imkanı buluyor. Eğitim süresinin tamamlanması sonucunda apartman görevlileri her yerde geçerli olacak sertifikalarla budama uzmanı olarak yeşil Beylikdüzü için doğru budama uygulamaları yapacak.

MEB onaylı eğitim mesleki uzmanlık elde etmelerini sağlayacak
Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Çağrı Çebi daha yeşil bir Beylikdüzü için eğitimlerin önemine değinerek, "Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak apartman görevlilerimizin mesleki uzmanlık elde etmeleri adına attığımız adımlar bizler için oldukça önemli bir noktada duruyor. Budama eğitimlerimizde apartman görevlilerimizin teorik bilgileri saha uygulamalarında pekiştirmesini sağlıyoruz. İlk olarak iki sitede başlayan eğitimlerin talep doğrultusunda Beylikdüzü'nün diğer sitelerinde de devam etmesini diliyoruz. Beylikdüzü Belediyesi olarak daha yeşil bir Beylikdüzü için yürüttüğümüz eğitimlere hız kesmeden devam edecek ve birlikte üreteceğiz" dedi.

Teorik bilgileri uygulama imkanı buluyorlar
Kesim tekniklerinde ve form vermede yapılan yanlışlıkları düzeltmeyi hedefleyen eğitimler boyunca apartman görevlileri ile temel budama prensipleri, meyve ağaçları ve süs bitkilerinde budama teknikleri ve nasıl form verilmesi gerektiğine dair bilgiler paylaşılıyor. Uygulamalı eğitimler katılımcılar için büyük avantaj sağlarken herhangi bir fırtına veya doğal afette ortaya çıkan tehlikeler veya bir hastalıktan kaynaklı şekil bozukluklarında nasıl kesim yapılması gerektiğini budama eğitimleri neticesinde öğreniyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da içme suyundaki kokunun nedeni açıklandı

1 Samsun'da içme suyundaki kokunun nedeni açıklandı

Samsunspor'dan logo açıklaması

2 Samsunspor'dan logo açıklaması

14 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etti

3 14 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etti

Samsun'da hastane inşaatında ceset bulundu

4 Samsun'da hastane inşaatında ceset bulundu

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

5 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

Dünyanın en küçüğü Samsun'da yapıldı

6 Dünyanın en küçüğü Samsun'da yapıldı

Karısını öldürdü, ceza almadı

7 Karısını öldürdü, ceza almadı

Korkunç cinayet saniye saniye kamerada

8 Korkunç cinayet saniye saniye kamerada

Samsun'da cezaevine uyuşturucu sokmaya çalışırken yakalandı

9 Samsun'da cezaevine uyuşturucu sokmaya çalışırken yakalandı

Samsun'da bir kişi eşine kızıp evini yaktı

10 Samsun'da bir kişi eşine kızıp evini yaktı


SIRADAKİ HABER