HaberlerManisa haberHastanede seyyar kitaplık uygulaması hayata geçti

Hastanede seyyar kitaplık uygulaması hayata geçti - Manisa haber

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesinde; yatan ve ayakta tedavi gören hasta, hasta yakınları için seyyar kitaplık uygulaması hayata geçirildi. Hayata geçirilen proje sayesinde hastanede yatan hastalar, onları bekleyen hasta yakınları kitap okuyarak zaman geçirebilecekleri gibi kitaplıktan hastane personeli de yararlanabilecek.

Hastanede seyyar kitaplık uygulaması hayata geçti

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi bünyesinde görev yapan Sosyal Hizmet Uzmanı Refika Özdemir ve Ayşegül Gürer'in girişimleri ve hastane yönetiminin izniyle hayata geçirilen uygulama sayesinde başta hasta ve hasta yakınları olmak üzere hastane personelinin de faydalanması ve okuma alışkanlığının artmasının amaçlandığını ifade edildi.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Sosyal Hizmet Uzmanı Refika Özdemir ve Ayşegül Gürer'in girişimleri sonucu başlatılan kitap bağışı kampanyası sayesinde hastane bünyesinde idarenin verdiği destekle hastanenin farklı bölümlerinde bir adet seyyar beş adet de sabit kitaplık oluşturulduğu öğrenildi.
Manisalılara çağrıda bulunarak oluşturulan kitaplılara kitap bağışında bulunmalarını talep eden hastane yetkilileri üniversitenin resmi yayın organı olan Web Sitesi üzerinden Manisalıları hastanenin Tıbbi Sosyal Hizmet Birimine kitap bağışlamaya davet etti.
Oluşturulan kitaplığın amacının 'İyileşme sürecini bekleyen hastaların boş zamanlarını kitap okuyarak değerlendirmesi' olarak açıklandı. Oluşturulan kitaplığın Sosyal Hizmet Uzmanları öncülüğünde Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç'ın da destekleriyle kısa zamanda hayata geçirildiği öğrenilirken oluşturulan kitaplıklarda her kesime hitap edecek kitaplar bulunduğu ve yaklaşık olarak 400 kitabın şuan raflardaki yerini aldığı öğrenildi. Hastane yönetimi bu uygulamayla aynı zamanda hastasını ve sırasını bekleyen vatandaşların okuma alışkanlığını geliştirmeyi ve kitap sevgisini arttırmayı hedefliyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Karadeniz'de koronavirüs alarmı

1 Karadeniz'de koronavirüs alarmı

Samsunspor'da tünelin ucu göründü

2 Samsunspor'da tünelin ucu göründü

Samsun'da silahlı saldırı

3 Samsun'da silahlı saldırı

Samsun Medicana'da Dr. Özgür İnce'nin sigara zaferi

4 Samsun Medicana'da Dr. Özgür İnce'nin sigara zaferi

İstanbul'da kaç Samsunlu yaşıyor?

5 İstanbul'da kaç Samsunlu yaşıyor?

20 Şubat Perşembe Samsun hava durumu

6 20 Şubat Perşembe Samsun hava durumu

Samsun'da otobüs tramvaylarda koronavirüs önlemi

7 Samsun'da otobüs tramvaylarda koronavirüs önlemi

Fuhuş operasyonda AIDS şoku

8 Fuhuş operasyonda AIDS şoku

Fındık fiyatlarında son durum! 20 Şubat Perşembe fındık fiyatları ne kadar?

9 Fındık fiyatlarında son durum! 20 Şubat Perşembe fındık fiyatları ne kadar?

Babasını öldüren lise öğrencisi tahliye edildi

10 Babasını öldüren lise öğrencisi tahliye edildi


SIRADAKİ HABER