HaberlerDiyarbakır haber(Özel) 3 gün yürüyen merdiven altında mahsur kalan felçli kediyi itfaiye erleri

(Özel) 3 gün yürüyen merdiven altında mahsur kalan felçli kediyi itfaiye erleri - Diyarbakır haber

Diyarbakır'da bir alışveriş merkezinde bulunan felçli kedi, yürüyen merdiven altına kaçtı. Vatandaşlar tarafından 3 gün boyunca mahsur kaldığı yerde beslenilen kedi, hayvanseverlerin devreye girmesiyle çağırılan itfaiye ekiplerinin mermeri kırmasıyla kurtarıldı.

(Özel) 3 gün yürüyen merdiven altında mahsur kalan felçli kediyi itfaiye erleri

Bir alışveriş merkezinde bulunan felçli kedi, kaçtığı yürüyen merdiven boşluğunda sıkıştı. 3 gün boyunca sıkıştığı yerde vatandaşlar tarafından beslenilen kedi, çabalar sonucu çıkmayınca kendiliğinden çıkması beklendi. Sıkıştığı yerden çıkamayan kedi için vatandaşlar ve itfaiye ekipleri seferber oldu. İtfaiye ekipleri kediyi sıkıştığı yerden çıkartmak için mermer ve betonu kırıp sıkıştığı yerden çıkardı. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyelerinden Sevgi Ekmekçiler, bu kedinin ihbarını aldıklarını, daha önce asansör boşluğuna düştüğünü ve oradan çıkartılırken can havliyle yürüyen merdiven boşluğuna kendini attığını söyledi. Ekmekçiler, "Felçli olduğu için de çıkamıyor tabii. 3 gündür burada mahsur, biz gelip gidiyoruz, çıkarmaya çalışıyoruz. Ama alışveriş merkezinde bir yetkiliye ulaşamadık. Kırılması gerekiyordu, sağ olsun itfaiyeciler bugün gelip kırdılar ve çıkardılar kediyi. Şimdi tedavi için veterinere götürüyoruz. Felç zaten tedavi edilmesi lazım. Çok mutluyuz kurtarıldığı için. Kaç gündür uğraşıyoruz, gece uyuyamıyorduk. Bu hayvan böyle orada mahsur. Görüyorsunuz küçük bir şey zaten. Çok sevindik. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine teşekkür ediyoruz. Sağ olsunlar çok yardımcı oldular bize" dedi.
İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat sürdürdüğü çalışmaların ardından sıkıştığı yerden çıkartılan kedi, veteriner hekime götürülmek üzere kafese alındı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Sinoplu sporcudan büyük başarı

1 Sinoplu sporcudan büyük başarı

Sosyal medyada küfürleştiği şahsı sokakta bacağından vurdu

2 Sosyal medyada küfürleştiği şahsı sokakta bacağından vurdu

Ehliyetsiz sürücü polisten 5 kilometre kaçabildi

3 Ehliyetsiz sürücü polisten 5 kilometre kaçabildi

Takla atan otomobil tramvay yoluna devrildi: 2 yaralı

4 Takla atan otomobil tramvay yoluna devrildi: 2 yaralı

Osmaniye'de polis uygulaması

5 Osmaniye'de polis uygulaması

Çadır kentte yangın çıktı, 8 kişi dumandan etkilendi

6 Çadır kentte yangın çıktı, 8 kişi dumandan etkilendi

Sakarya'da akrabalar arasında silahlı kavga: 3 yaralı

7 Sakarya'da akrabalar arasında silahlı kavga: 3 yaralı


SIRADAKİ HABER