HaberlerSamsun haberİLKADIM'DA SÖZLÜ SAZLI BİR GECE

İLKADIM'DA SÖZLÜ SAZLI BİR GECE - Samsun haber

İlkadım Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde Samsun Sanatçılar Derneği (SASAD) tarafından düzenlenen 'Şiir Günleri' gecesinde davetlilere sazlı sözlü bir gece yaşattı

İLKADIM'DA SÖZLÜ SAZLI BİR GECE

İlkadım Belediyesi, şiirler, yöresel türküler ve halk ozanlarının atışmalarıyla dolu bir geceyi Acem Tekkesi'nde gerçekleştirdi. Aşık Obalı ve Aşık Sancak’ın güzellemeleri, koçaklamaları ve atışmaları, SASAD TSM korosunun solistlerinin seslendirdiği türküler, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, eşi Lütfiye Demirtaş ve katılımcılara keyifli bir gece yaşattı. Şiir Günleri gecesine halk ozanların Aşık Obalı ve Aşık Sancak’ın karşılıklı atışırken, katılımcılar şiir okudu, Gazeteci-Yazar Osman Kara da Sivas'ta Yoksul Çocuklar adlı şiiri okudu.
SASAD Samsunlu Sanatçılar Derneği Başkanı Şef Ömer Umutlu yaptığı konuşmada, " Farklı sanatçılarla şehrimizi tanıtma açısından üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Sizlerle bu güzel mekanda bu güzel atmosferde bir arada olmaktan çok mutluluk duydum. Bizlere vermiş olduğunuz destek ve katkılardan dolayı şahsım başta olmak üzere İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a ve bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılara ayrıca teşekkür ediyorum ” dedi.

GÜZEL BİR GECE
İlçe halkının sanata ve sanatçıya olan ilgisini öne çıkarmak adına imkanlarımız dahilde belediye olarak çeşitli etkinliklerle sanatçılar ile sanat severleri bir araya getireceğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Bugün burada bir araya gelen tüm şiir sever dostlarımıza teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde, şiirler ve ozanlarımızın atışmalarıyla bir güzelliğin daha yansımasını gerçekleştirdik. Siz sanatçılar sanatınızla, yaptıklarınızla hem toplum aydınlanıyor hem dünyamıza, yaşamımıza zenginlik katıyorsunuz. Siz aynı zamanda topluma yön gösteren kişilersiniz. Sizler hep güzelliği temsil ediyorsunuz. Bizim bütün sanat camiasıyla, eğitim camiasıyla her alanda bu şehir için çalışan insanlarımız ile birlikteliklerimiz olacak. Bu kültürü yaşamak ve yaşatmakta, yerel yönetimler olarak bizlerin büyük görevi olduğunu düşünüyorum. Biz sanatçılarımızla çalışmalarımızın sadece etkinliklerde etkinliğe olmamasını istiyoruz. Bu nedenle ilişkilerimizi sıkı tutup gönül bağlarımızı koparmıyoruz. Bu manada Samsunlu sanatçılara sahip çıkılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu akşam bizleri yalnız bırakmayarak bu güzel atmosferi oluşturan herkese teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun şehidinin eşinden yürek burkan paylaşım- Baba olmaya hazırlanıyordu

1 Samsun şehidinin eşinden yürek burkan paylaşım- Baba olmaya hazırlanıyordu

Samsun'a şehit ateşi düştü

2 Samsun'a şehit ateşi düştü

Yılport Samsunspor - İnegölspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

3 Yılport Samsunspor - İnegölspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Fındık fiyatları ne kadar? 27 Şubat Perşembe il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 27 Şubat Perşembe il il güncel fındık fiyatları

İdlib şehidi memleketi Samsun'da gözyaşlarıyla karşılandı

5 İdlib şehidi memleketi Samsun'da gözyaşlarıyla karşılandı

FETÖ şüphelisi eski daire başkanı Samsun'da yakalandı

6 FETÖ şüphelisi eski daire başkanı Samsun'da yakalandı

27 Şubat Perşembe Samsun hava durumu

7 27 Şubat Perşembe Samsun hava durumu

Samsun'da çatı katı yangını korkuttu

8 Samsun'da çatı katı yangını korkuttu

Silahını aldığı polisi bacağından yaraladı

9 Silahını aldığı polisi bacağından yaraladı

Samsunspor ruhu incinmemeli

10 Samsunspor ruhu incinmemeli


SIRADAKİ HABER