HaberlerSamsun haberSamsun'da kar yağışı etkisini gösterdi

Samsun'da kar yağışı etkisini gösterdi - Samsun haber

Meteorolojinin Samsun için kar uyarısının ardından Ladik ilçesi beyaza büründü. Belediye ekipleri cadde ve sokaklarda biriken karları temizlemek için çalışmalara başladı.

Samsun'da kar yağışı etkisini gösterdi

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünün Samsun için kar yağışı uyarılarının ardından yüksek kesimler ile iç bölgelerde kar yağışı etkisini göstermeye başladı. Samsun'un Ladik ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı sonrası belediyeye bağlı ekipler, cadde ve sokaklarda biriken karları temizlemek için çalışmalara başladı.

LADİK'E KAR YAKIŞIYOR

Karla mücadele çalışmalarında personel ve hizmet araçlarının 7/24 görevde olduğunu belirten Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, “Uzun zamandır ilçemize beklediğimiz kar, çok şükür yağdı. Ladik’e kar yakışıyor. Kar; berekettir, sağlıktır, temizliktir. Kar, Ladik’in vazgeçilmezidir. Bizler de Ladik Belediyesi olarak kar yağışını beklerken, önlemlerimizi de önceden almıştık. Halkımızın mağduriyet yaşamaması için Fen İşleri ekiplerimiz tüm cadde ve sokaklarda yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

ÖNLEMLER ALINDI

Fen İşleri Müdürlüğü’nden Hakan Karahan’ın yaptığı açıklamada; “Ladik Belediyesi olarak kar yağışının ardından olumsuz koşulların oluşmaması için önlemlerimizi aldık. Öncelikli olarak ana arterler ile şehir merkezinde ulaşım açısından yolların açık tutulması için çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu arada da mahallerimizdeki sokaklar açılıyor. Takviye ekiplerle birlikte de kaldırım temizleme ile tuzlama çalışmalarına geçilecek. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekiplerimiz kırsal mahallelerde, Ladik Belediyesi Fen İşleri ekiplerimiz de şehir merkezindeki mahallelerde yol açma çalışmalarını yerine getiriyor. Mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız şehir merkezindeki yollar için; 0 546 407 7001, kırsal mahalleler için; 0 532 400 1993 numaralı telefonları arayarak taleplerini iletebilirler. Sağlıklı ve hızlı bir çalışma yapabilmemiz için vatandaşlarımızdan araçlarını mümkün olduğunca işlek cadde ve sokaklar üzerine park etmemelerini rica ediyorum.” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Babasının ağır küfürlerine dayanamayan genç, babasını öldürdü

1 Babasının ağır küfürlerine dayanamayan genç, babasını öldürdü


SIRADAKİ HABER