HaberlerMersin haberÜniversite öğrencileri için mülakat simülasyonu uygulaması

Üniversite öğrencileri için mülakat simülasyonu uygulaması - Mersin haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kariyer Merkezi'nde, üniversite öğrencileri mülakat simülasyonunda bir araya geldi.

Üniversite öğrencileri için mülakat simülasyonu uygulaması

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Başkanı Vahap Seçer'in öncülüğünde hayata geçirilen Kariyer Merkezi, iş arayanlara ve işverenlere yönelik hizmetlerin yanı sıra öğrencilerin işgücü piyasasına kazandırılması konusunda da rehberlik hizmeti sunuyor. Kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekleyen merkezde, yaklaşık 30 üniversite öğrencisi mülakat simülasyonunda bir araya geldi.
Bir zincir marketin Türkiye genelinde uyguladığı 'Yönetici Geliştirme Programı', bölgede ilk defa Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi koordinasyonunda gerçekleşen mülakatlarla başladı. Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, merkezin, Mersin Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Çağ Üniversitesi ve Toros Üniversitesi ile kurumsal ve sürdürülebilir bir iletişim ağı kurduğunu belirtti.
Özada, Kariyer Merkezi olarak öğrencilere en iyi hizmeti sunabilmek için işgücü piyasasının dinamiklerini sürekli takip ettiklerini vurgularken, 'Yönetici Geliştirme Programı'nı da özellikle üniversitelilerin istihdam edilebilirliği açısından önemli gördüklerinin altını çizdi.
"Biz gençler olarak düşünüldüğümüzü hissettiğimiz için çok mutluyuz"
Mülakat simülasyonundan duyduğu memnuniyeti ifade eden İbrahim Talha Yılmaz, "Kariyer Merkezi'ne böyle bir çalışma yaptıkları ve bizlere yeni kapılar açma çabası gösterdikleri için çok teşekkür ederiz. Bizi önemsediklerini anlamamız için çok güzel bir organizasyon. Biz gençler olarak düşünüldüğümüzü hissettiğimiz için çok mutluyuz" dedi.
Toros Üniversitesi Psikoloji Bölümü son sınıf öğrencisi İdil Gizem Avcı ise "Yapılan etkinliği çok faydalı buluyorum. Çalışma kapılarının açılması beni geleceğe karşı umutlandırıyor" ifadelerini kullandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Balıkesir'de kavgayı ayırmak isterken bıçaklanan iş adamı hayatını kaybetti

1 Balıkesir'de kavgayı ayırmak isterken bıçaklanan iş adamı hayatını kaybetti

Manisa'da cinayet anı ve polisle çatışma güvenlik kamerasına yansıdı

2 Manisa'da cinayet anı ve polisle çatışma güvenlik kamerasına yansıdı

Feci kaza sonrası Bağdat Caddesi'nde denetimler artırıldı

3 Feci kaza sonrası Bağdat Caddesi'nde denetimler artırıldı

Traktör römorkuna çarpan otomobil hurdaya döndü

4 Traktör römorkuna çarpan otomobil hurdaya döndü

Husumetli olduğu kişinin fırınına kurşun yağdırdı

5 Husumetli olduğu kişinin fırınına kurşun yağdırdı

Fatih'te 9 araç kundaklandı, mahalle panik içinde sokağa döküldü

6 Fatih'te 9 araç kundaklandı, mahalle panik içinde sokağa döküldü

Mersin'de trafik kazası: 2'si ağır 5 yaralı

7 Mersin'de trafik kazası: 2'si ağır 5 yaralı


SIRADAKİ HABER