HaberlerSamsun haberİlkadım Belediyesi yüz güldürüyor

İlkadım Belediyesi yüz güldürüyor - Samsun haber

Sosyal belediyecilik alanında önemli işler yapan İlkadım Belediyesi, vatandaşlardan aldığı yardımları ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıyor.

İlkadım Belediyesi yüz güldürüyor

İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi ilçede başvuru yapan ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzatarak çeşitli eşya yardımında bulunmaya devam ediyor. Bu kapsamda İlkadım Belediyesi, hayırsever vatandaşların tespit ettiği genç çiftin yuvasını kurdu.
Gönüllü olarak yapılan yardımları bizzat ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek yerinde tespit eden Lütfiye Demirtaş, hayırsever vatandaşın direktifleriyle yeni evlenecek olan ve hiç eşyası olmayan genç çifte ulaşarak evi koltuk takımı, yatak odası, bebek odası, halı ve perde ile donattı.

MUTLULUKLARINA ORTAK OLDUK

Yapılan yardım hakkında konuşan Lütfiye Demirtaş, "Araştırmalar sonrasında genç çiftimizin gerçekten ihtiyaç sahibi olduklarını tespit ettik. Hayırsever vatandaşlardan aldığımız eşyaları kendi atölyemizde yenileyerek genç çiftimize kuracakları sıcak yuvalarında bizimde katkımız olsun istedik. Ben bu vesile ile eşyalarını bağışlayan hayırseverlere ve genç çiftin yuvasını kurmaya vesile olan hayırsever vatandaşıma ve bize en büyük destekçimiz olan İlkadım Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

KÖPRÜ OLUYORUZ

İhtiyaç sahiplerinin her anında yanında olmaya çalıştıklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise "Sadece klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ilçe halkımızın günlük hayatının her alanında her anında var olmayı arzuluyoruz. Belediyemizin sosyal yönünü hem yardım faaliyetleriyle hem de uyguladığımız onlarca projeyle güçlendiriyoruz. Yardımlarımızın gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlamaya yönelik inceleme araştırmalarımızı disiplin içinde hayata geçiriyoruz. Burada tamamen gönüllülük esasına dayanarak çok anlamlı olan imece usulü yardımlar ile hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü oluyoruz. İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezimiz ve mahalle muhtarlarımızın da hassas takibi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar tespit edilerek hem maddi hem de manevi destek sağlıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda sosyal yardımlara bütçeden önemli bir pay ayrıldık. Gerçekleştirilen hizmetlerle İlkadım ilçemiz değişim süreci yaşarken, bunun yanında sosyal belediyecilik anlayışını da geliştirerek, nerede ihtiyaç sahibi bir aile var ise oraya koşuyoruz" diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'un 5 günlük hava durumu raporu (17-21 Şubat)

1 Samsun'un 5 günlük hava durumu raporu (17-21 Şubat)

Samsun'da dikiz aynası sipariş etti, paketi açınca şok oldu

2 Samsun'da dikiz aynası sipariş etti, paketi açınca şok oldu

Tipini beğenmediği palyaçoya saldırdı

3 Tipini beğenmediği palyaçoya saldırdı

Fındık fiyatları ne kadar? 17 Şubat Pazartesi il il fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 17 Şubat Pazartesi il il fındık fiyatları

17 Şubat Pazartesi Samsun hava durumu

5 17 Şubat Pazartesi Samsun hava durumu

Vali Osman Kaymak: 'Samsun'a değer katmalıyız'

6 Vali Osman Kaymak: 'Samsun'a değer katmalıyız'

Siirt'te 30 köy yolu ulaşıma kapandı

7 Siirt'te 30 köy yolu ulaşıma kapandı

Bakanlık duyurdu! Samsun'daki o firma ifşa edildi

8 Bakanlık duyurdu! Samsun'daki o firma ifşa edildi

Edirne'de trafik kazası: 2 yaralı

9 Edirne'de trafik kazası: 2 yaralı

Kar kalınlığı 6 metreyi geçti

10 Kar kalınlığı 6 metreyi geçti


SIRADAKİ HABER