Haberlerİzmir haberKonak meclisinde deprem ve İdlip şehitleri için saygı duruşu

Konak meclisinde deprem ve İdlip şehitleri için saygı duruşu - İzmir haber

Konak Belediye Meclisi şubat ayı birinci oturumu İzmir Büyükşehir Belediyesinin meclis toplantı salonunda gerçekleşti. Yoğun bir gündemin takip edildiği toplantıda depremin etkileri ve önlem alma gerekliliği, ülkeyi yasa boğan şehit haberleri ve dünyanın gündemindeki Korona virüsü salgını da Konak Belediye Meclisine taşındı.

Konak meclisinde deprem ve İdlip şehitleri için saygı duruşu

Konak Belediye Meclisinin şubat ayı toplantısı, Elazığ depreminde hayatını kaybedenler ve İdlib'de rejim unsurlarınca yapılan yoğun topçu atışı neticesinde şehit olan yedi asker ve bir sivil vatandaş için saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun ardından Konak Belediyesindeki görev sürelerini tamamlayarak bu yıl emekli olan belediye personeline plaket takdim edildi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Belediyesine geçmişten bu yana verdikleri katkı ve emek için teşekkür ederek, emeklilik hayatlarında sağlık ve başarı dileklerini iletti.
Toros'ta açılış müjdesi
Meclis açılışında çok yakında faaliyete geçecek Toros Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisleri ile Engelsiz Yaşam Köyü ile ilgili tanıtım filmi gösterildi. Filmin ardından açılış konuşmasını yapan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Toros Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesislerinin pazar kısmının önümüzdeki cuma günü açılacağının müjdesini verdi. Gültepe Spor Tesisleri ve Engelsiz Yaşam Köyü'nün de bu ay sonunda tamamlanacağını belirten Başkan Batur, Konak'ta yaşayan 3-6 yaş arası zihinsel engelli çocukların Engelsiz Yaşam Köyü'ne kayıtlarının devam ettiğini, eğitimlerine ise başlandığını söyledi.
Korona virüsü önergesi
Mecliste verilen önergeler kısmında meclis üyelerinden gelen önerge ile dünyada paniğe neden olan Korona virüsü salgını ile ilgili çalışma yapılması konusu gündeme geldi. Alınacak güvenlik önlemleri hakkında neler yapılabileceğine dair önerge Sağlık Komisyonuna sevk edildi.
Adı Gültepe'de yaşayacak
Yoğun gündeme sahip meclis oturumunda alınan kararlardan biri de Gültepe'de cadde ismi değişikliği oldu. Gültepe sınırları içerisinde bulunan Meltem Caddesi'ne Gültepe Belediyesinin ilk başkanlarından Hüseyin Polat'ın isminin verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Karadeniz'in en büyüğü Samsun'da

1 Karadeniz'in en büyüğü Samsun'da

Samsun'a da şehit ateşi düştü

2 Samsun'a da şehit ateşi düştü

Samsunlu şehidin annesine acı haber verildi

3 Samsunlu şehidin annesine acı haber verildi

İdlib'ten acı haber: 22 şehit

4 İdlib'ten acı haber: 22 şehit

Samsunspor'da hedef 3 puan

5 Samsunspor'da hedef 3 puan

Samsun Terme'de iş yeri yangını

6 Samsun Terme'de iş yeri yangını

28 Şubat Cuma Samsun hava durumu

7 28 Şubat Cuma Samsun hava durumu

Samsun cuma namazı saati: 28 Şubat Samsun cuma namazı vakti kaçta?

8 Samsun cuma namazı saati: 28 Şubat Samsun cuma namazı vakti kaçta?

Hatay Valisi Doğan: 'Hava saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur'

9 Hatay Valisi Doğan: 'Hava saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur'

Samsun Valiliğinden bayraklı tepki

10 Samsun Valiliğinden bayraklı tepki


SIRADAKİ HABER